Aleksander Nowacki, "Karolina" i Cliff Richard

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2017 10:15
Piosenkarz, kompozytor, aranżer, realizator i producent muzyki rozrywkowej powrócił do kultowych utworów zespołu Homo Homini, które kiedyś nuciła cała Polska.
Audio
  • Aleksander Nowacki o swoich ulubionych piosenkach (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Aleksander Nowacki w studiu Jedynki
Aleksander Nowacki w studiu Jedynki Foto: PR/E. Iwanicka

Podczas audycji słuchaliśmy pierwszego nagrania słynnej piosenki "Tobie Karolino". - W kolejnej wersji pojawiła się perkusja, fotrepian, a tu jest tak ładnie, czyściutko, mieliśmy wtedy zasadę, że śpiewamy bez żadnych efektów - wspomina muzyk. W 1973 roku piosenka zdobyła nagrodę na festiwalu w Opolu w konkursie "Interpretacje". - Teraz kiedy spotykam kobietę o imieniu Karolina i pytam ją o rok urodzenia, często okazuje się, że to '73 lub '74 - dodaje Nowacki.

Muzyk opowiada też o pierwszej płycie Cliffa Richarda, którą przysłał mu z Wielkiej Brytanii korespondencyjny kolega, uczeń tej samej klasy co Cliff. - To dzięki tej płycie postanowiłem, że będę śpiewać - przyznaje. W audycji wyemitowaliśmy nagranie z tego albumu. 

Zespół Homo Homini tworzył w latach 1971-82, a w 2008 wznowił działalność. W 2009 roku ukazała się płyta "Homo Homini - Reaktywacja", a w zeszłym roku grupa wydała album "Drzewa ruszają w drogę" w serii Złota Kolekcja.

***

Tytuł audycji: "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Aleksander Nowacki (piosenkarz, kompozytor, aranżer, producent muzyczny)

Data emisji: 21.01.2017

Godzina emisji: 20.14

mg/mz

Czytaj także

Siła piosenek Agnieszki Osieckiej w spektaklu "Cafe Sax"

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 15:57
W marcu minie 20 lat od śmierci Agnieszki Osieckiej. - Tworząc spektakl z jej piosenkami odnosimy się do jednego z ulubionych miejsc gdzie siadywała: Saska Kępa, Francuska 31, Cafe Sax - mówił Cezary Domagała z Teatru Rampa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

To, co dobre wraca. Krystyna Sienkiewicz w nowym wydaniu

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 18:19
- Dbamy o to, by to, co było, a nie wraca, wróciło drugi raz w nowych wykonaniach – zapowiada wyjątkowy koncert Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raphael Rogiński w duecie z kurpiowską pieśniarką Genowefą Lenarcik

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2017 22:12
- Płytę "Zaświeć Niesiącku…" nagraliśmy w lesie na Suwalszczyźnie i mam wrażenie, że jest czymś, co zrobiłem dla Polski, i jest pewnym podsumowaniem - mówi muzyk, Raphael Rogiński.
rozwiń zwiń