Wanda Kwietniewska: uwielbiam barwę głosu Sheryl Crow

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2017 12:00
- Jest dla mnie fantastyczną artystką. Lubię na nią patrzeć, bo fajnie wygląda. Zmienia się. Poza tym fakt, że jakąś część swojego życia spędziła u boku Erica Claptona, spowodowała, że gdzieś w tych jej utworach ten Clapton też brzmi - przyznaje wokalistka zespołu Wanda i Banda.
Audio
  • Wanda Kwietniewska opowiada o swoich ulubionych utworach (Przeboje przyjaciół radiowej Jedynki)
Wanda Kwietniewska z grupą Banda i Wanda podczas koncertu Top Łódź Festiwal. Legendy polskiego rocka na stadionie miejskim w Łodzi 9.08.2015
Wanda Kwietniewska z grupą Banda i Wanda podczas koncertu "Top Łódź Festiwal. Legendy polskiego rocka" na stadionie miejskim w Łodzi 9.08.2015Foto: PAP/Grzegorz Michałowski

marek napiórkowski_1200.jpg
Ukochane piosenki Marka Napiórkowskiego

Jakie były początki przygody Wandy Kwietniewskiej z zespołem Wanda i Banda? - Zaczęło się od "Fabryki marzeń". To był pierwszy utwór, który zespół wylansował na antenie - w Trójce. Piotr Kaczkowski puścił to w noc sylwestrową 1982/1983. Nam w zespole wydawało się, że utwór "Poczta pantoflowa" z pierwszej płyty powinien świetnie dawać sobie radę i sądziliśmy, że to jego wybiorą redaktorzy muzyczni - wspomina wokalistka. Ta pierwsza piosenka zespołu wciąż pojawia się na koncertach. 

Z jakimi muzykami występowała przez lata Wanda Kwietniewska? Dlaczego serial "Siedem życzeń" początkowo nie dostał zgody na emisję, a muzyka z niego nie mogła pojawić się w radiu? Jak współpracuje się wokalistce z Małgorzatą Ostrowską i Lombardem? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Wanda Kwietniewska (wokalistka, współzałożycielka Lombardu, wokalistka zespołu Wanda i Banda)

Data emisji: 4.02.2017

Godzina emisji: 20.14

gs/kd

Czytaj także

Andrzej Rosiewicz o kulisach powstania swoich przebojów

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2017 15:00
- Piosenką "Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny" zyskałem sobie życzliwość polskich dziewczyn, polskich kobiet. Ona spowodowała wiele radości, wiele pozytywnych przeżyć. To przebój 30-lecia, 40-lecia, bo wszyscy do tej pory to pamiętają - przyznaje Andrzej Rosiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleksander Nowacki, "Karolina" i Cliff Richard

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2017 10:15
Piosenkarz, kompozytor, aranżer, realizator i producent muzyki rozrywkowej powrócił do kultowych utworów zespołu Homo Homini, które kiedyś nuciła cała Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Wachnowski: najlepiej mi w krainie łagodności

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2017 11:52
- Staram się wystawać trochę z tej krainy łagodności, czasem robię różne inne rzeczy, ale żebym tak całkiem łagodność tracił, to nie mogę powiedzieć - mówi Tomasz Wachnowski, wokalista, kompozytor i gitarzysta.
rozwiń zwiń