Muzyczne inspiracje i fascynacje Krzysi Górniak

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2017 11:07
- Często inspiruje mnie przyroda, to co przeżywam, moje podróże, spotkania z ludźmi. To oddaję w mojej muzyce. Ale muzykowanie to też kawałek ciężkiej pracy, wiele godzin ćwiczeń - tak jest zawsze z muzyką - opisywała swą pracę artystyczną Krzysia Górniak.
Audio
  • Krzysia Górniak o swej twórczości (Przboje przyjaciół radiowej Jedynki)
Krzysia Górniak w studiu radiowej Jedynki
Krzysia Górniak w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Pytana przez Zbyszka Krajewskiego jak tworzy, artystka odpowiadała: Muzyka istnieje gdzieś w przestrzeni, w głowie. Proces twórczy z reguły polega na tym, że najpierw się słyszy, a potem się gra. Ja zazwyczaj na początku gram na gitarze, a dopiero potem obrabiam to, zapisując. W momencie, gdy zagram, harmonia utworu się układa i wtedy zaczynam się zastanawiać, jak do tego dołożyć instrumenty, jak zaaranżować i jak tą muzykę rozłożyć na większy skład - mówiła Krzysia Górniak.

W audycji słuchaliśmy utworów z płyt Górniak: "Moments" i "Tribute to Nat King Cole".  Artystka wspominała swoje koncerty w Grecji, podczas których zachwyciła się tamtejszymi zespołami, a także opowiadała o ulubionych artystach brazylijskich.

Poznaliśmy też 228. notowanie Listy Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki.

***

Tytuł audycji: "Przeboje przyjaciół radiowej Jedynki"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Krzysia Górniak (kompozytorka, gitarzystka)

Data emisji: 11.02.2017

Godzina emisji: 20.10

ab/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Piosenki Agnieszki Osieckiej na góralską nutę?

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 14:50
- W konkursie "Pamiętajmy o Osieckiej" brało udział kilka znakomitych góralek, które dochodziły do finału lub nawet konkurs wygrywały: Hanka Wójciak, Kasia Lassak czy Nika Lubowicz - tłumaczyła Agata Passent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siła piosenek Agnieszki Osieckiej w spektaklu "Cafe Sax"

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 15:57
W marcu minie 20 lat od śmierci Agnieszki Osieckiej. - Tworząc spektakl z jej piosenkami odnosimy się do jednego z ulubionych miejsc gdzie siadywała: Saska Kępa, Francuska 31, Cafe Sax - mówił Cezary Domagała z Teatru Rampa.
rozwiń zwiń