Ryszard Sygitowicz: Perfect to moje dziecko

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 12:20
Gitarzysta, solista, wieloletni muzyk zespołu Perfect zaprezentował w Jedynce swoje piosenki, z których jest najbardziej dumny, a także ulubione przeboje innych twórców.
Audio
  • Ryszard Sygitowicz o swoich ulubionych piosenkach (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Ryszard Sigitowicz
Ryszard SigitowiczFoto: Wojciech Kusiński/PR

Ryszard Sygitowicz przyznał, że jeśli chodzi o ostatnie dokonania, to jest najbardziej zadowolony z wydanej w 2010 roku płyty "Markowski & Sygitowicz": - Włożyłem w nią dużo serca, pracy, prywatnych, trzymanych na lepszą okazję utworów. A tak generalnie, to myślę, że już do końca życia będę uważał Perfect za moje - choć nie tylko moje - dziecko.

Artysta wyjaśnił też, dlaczego uważa utwór "Black Hole Sun" zespołu Soundgarden za arcydzieło i wspominał, jak na potrzeby utworu "Niewiele ci mogę dać" z gitarzysty stał się... pianistą.

W nagraniu posłuchacie utworów z płyty "Markowski & Sygitowicz", światowych hitów, do których Sygitowicz często wraca, a także... gitarowej improwizacji na żywo w stylu hinduskim!

***

Tytuł audycji: "Przeboje przyjaciół radiowej Jedynki"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Ryszard Sygitowicz (gitarzysta)

Data emisji: 18.02.2017

Godzina emisji: 20.10

mg/jsz

Czytaj także

Robert Chojnacki założył z kolegami supergrupę

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2015 16:52
- Spotkaliśmy się w kilku i postanowiliśmy coś zrobić z moimi piosenkami, których komponowałem dużo do szuflady. Tak powstał zespół Wieko - ogłosił w Jedynce Robert Chojnacki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kontynuacja "Autobiografii" na nowej płycie Perfectu

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 13:57
- To jedna z ważniejszych pozycji w katalogu Agencji Muzycznej i całego Polskiego Radia, nagrana przez zespół - ikonę. I tekst, i muzyka są perfekcyjne - tak najnowszą płytę zespołu Perfect "Muzyka" rekomendował Piotr Iwicki, szef Agencji Muzycznej Polskiego Radia.
rozwiń zwiń