Zakochany w poezji Mieczysław Szcześniak

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 11:00
-  To dzięki państwu moje płyty pokryły się złotem. Póki starczy tchu, my artyści jesteśmy dla państwa. Jeżeli Was nie ma, to i nas nie ma. Dziękuję, że zechcieliście przyjrzeć się przychylnym okiem i sercem temu, co robię - zwrócił się do swoich odbiorców Mieczysław Szcześniak, gość audycji.
Audio
  • Mieczysław Szcześniak o złotej płycie "Nierówni" (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Mieczysław Szcześniak
Mieczysław SzcześniakFoto: Wojciech Kusiński/PR

Jego ostania płyta "Nierówni" z wierszami ks.Twardowskiego, wyśpiewanymi w brazylijskich klimatach, osiągnęła wielki sukces i ma status "złotej". - W poezji ks.Twardowskiego odkryłem przede wszystkim to, że tak lekko, i tak niepomiernie prostolinijnie, można opowiedzieć o rzeczach super skomplikowanych - wyznał muzyk. 

- Pomyślalem sobie, że do tej niezwykłej lekkości wierszy ks.Twardowskiego trzeba wymyślić dobrą formę, żeby ich nie obciążyć, a dać im przestrzeń. Chciałem, aby lekkość formy była dla tych wierszy nośna, i żeby była w odbiorze przyjemną. Porównując do kulinariów, z tych dobrych, leciutkich a pożywnych składników, chciałem przyrządzić pyszne danie - opisywał płytę Szcześniak.

Mietek Szcześniak Jedynka FREE_1200_660.jpg

W audycji słuchaliśmy utworów z płyty "Nierówni". Muzyk wyjaśnił, dlaczego nadał jej taki właśnie tytuł. Zaprosił też na najbliższe koncerty.

***

Tytuł audycji: Przeboje Przyjaciół radiowej Jedynki

Prowadzi:  Zbigniew Krajewski

Gość: Mieczysław Szcześniak (piosenkarz, kompozytor i autor tekstów)

Data emisji: 18.03.2017

Godzina emisji: 20.11

ab/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mieczysław Szcześniak: bardzo cenię sobie hip hop

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2014 15:41
- Uważam, że pauza i rytm to rzeczy podstawowe w muzyce. Obie są istotą hip hopu - mówił w radiowej Jedynce Mieczysław Szcześniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bossanova połączyła Mietka Szcześniaka i ks. Twardowskiego

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 17:38
- Wiersze księdza Jana wzruszają ludzi, mają je w sercu, ale nie w głowie. Dzięki płycie, którą nagrałem z Brazylijczykami, można ich słuchać, śpiewać, płakać przy nich lub tańczyć.
rozwiń zwiń