Aleksander Nowacki: tworzenie muzyki jest jak granie w totka

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2017 12:15
- Szuka się wzoru na wariację z powtórzeniami. Problem potem polega na tym, żeby nie napisać czegoś, co już zostało skomponowane - mówi Aleksander Nowacki, piosenkarz, kompozytor i producent muzyczny.
Audio
  • Aleksander Nowacki o swoich ulubionych piosenkach (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Aleksander Nowacki
Aleksander NowackiFoto: Polskie Radio

Gość radiowej Jedynki wspomina utwór, który napisał kiedyś dla zespołu Alibabki: - Dwa dni przed nagraniem w Radiu Luxembourg usłyszałem piosenkę, która różniła się dwoma taktami. Mowy nie ma, żebym słyszał ją wcześniej, bo to była premiera. W ostatniej chwili trzeba było zdjąć mój utwór z sesji nagraniowej Alibabek.

Aleksander Nowacki zaprezentował w audycji swoje ulubione utwory, również własnego autorstwa. Do jednego z nich, jak sam przyznał, ma szczególny sentyment. - Gdy kończę jakąś kompozycję, z reguły jest to dla mnie zamknięty rozdział. W tym przypadku jest inaczej. To piosenka urodzinowa... - opowiada muzyk.

Co to za utwór i kto jest jego adresatem, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Aleksander Nowacki (piosenkarz, kompozytor, aranżer, producent muzyczny)

Data emisji: 8.04.2017

Godzina emisji: 20.14

pg/bch

Czytaj także

Ryszard Poznakowski o najważniejszych momentach swojej kariery

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2017 11:11
- Jest mnóstwo młodzieży, która robi świetną muzykę, ale pamiętajcie też o starszych kompozytorach, którzy mają jeszcze coś do powiedzenia - mówił kompozytor, przypominając, że Mick Jagger jest od niego starszy o 2 i pół roku. 
rozwiń zwiń