X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Złoty Mikrofon Polskiego Radia dla Jana Pietrzaka

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2017 19:39
- Proszę go przyjąć jako wyraz naszej wdzięczności, podziękowań za to co pan robi, "żeby Polska była Polską" – powiedział prezes Polskiego Radia Jacek Sobala, wręczając artyście wyróżnienie.
Audio
  • Jubileusz Jana Pietrzaka (Przeboje przyjaciół radiowej Jedynki)
Jan Pietrzak odbiera wyróżnienia z rąk prezesa Polskiego Radia Jacka Sobali
Jan Pietrzak odbiera wyróżnienia z rąk prezesa Polskiego Radia Jacka Sobali Foto: Łukasz Kowalski/PR

Jacek Sobala podkreślił, że Jan Pietrzak "ma nie tylko kapitalną żonę, wspaniałe dzieci i coś, czego niektórzy zazdroszczą - publiczność, która pana kocha". - Panie Janku, pan jest człowiekiem ważnym dla polskiej kultury, a przede wszystkim, ważnym dla nas – Polaków – stwierdził prezes Polskiego Radia.

Jacek Sobala Panie Janku, pan jest człowiekiem ważnym dla polskiej kultury, a przede wszystkim, ważnym dla nas – Polaków

W warszawskim Parku Praskim odbył się koncert "Imieniny Pana Janka". Został zorganizowany z okazji jubileuszu 50-lecia działalności Kabaretu pod Egidą.

Oprócz Jana Pietrzaka, na scenie pojawili się m.in.: Marlena Drozdowska, Natalia Sikora, Marcin Wolski, Stanisław Klawe, Ryszard Makowski oraz zespoły Zayazd oraz Świt.

Jan Pietrzak to twórca i lider dwóch satyrycznych kabaretów: studenckiego w Hybrydach (lata 60-67) i Kabaretu pod Egidą (od 67). To autor tysięcy piosenek, monologów, felietonów oddających polskie nastroje i realia ostatniego półwiecza. To także komentator społecznych i politycznych przygód społeczeństwa przełamującego zniewolenie komunistycznego ustroju.

Jego patriotyczna pieśń "Żeby Polska była Polską" stała się w 80 roku spontanicznym hymnem Solidarności. Powiedzonka, refreny, myślowe skróty pana Janka zapadły w pamięć milionom słuchaczy.

Pietrzak wprowadził nowy, nie stosowany wcześniej styl prowadzenia kabaretowej narracji, styl, który znalazł licznych naśladowców. Określono go mianem "ojca chrzestnego" kabaretowej branży. Patronował wielu utalentowanym osobom, doprowadzając do sukcesów i popularności znane obecnie gwiazdy estrady.

mat.promocyjne/zi


Czytaj także

"80-tka Pana Janka. Z PRL-u do Polski". Koncert Jana Pietrzaka

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2017 15:30
Zachęcamy do wysłuchania retransmisji koncertu Jana Pietrzaka "80-tka Pana Janka. Z PRL-u do Polski", który wpisuje się także w obchody 50-lecia Kabaretu pod Egidą.
rozwiń zwiń