X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzyczna podróż do przeszłości na jubileuszowej trasie koncertowej Grzegorza Turnaua

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2017 20:15
- Wszystko, co się pisze jest o przemijaniu. Każda litera, którą postawiło się na papierze należy już do przeszłości. Nie widzę sprzeczności w byciu po stronie życia i jedoczesnego smakowania przemijania - opowiada muzyk.
Audio
  • Jubileuszowa trasa koncertowa Grzegorza Turnaua (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Grzegorz Turnau
Grzegorz TurnauFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jubileuszowa trasa ma tytuł "L", co oznacza liczbę pięćdziesiąt w rzymskim zapisie. Najprostsze skojarzenie to odniesienie do okrągłych, pięćdziesiątych urodzin artysty. Znacznie litery jest jednak bardziej pojemne. 

- Literę "L" można rozwijać dowolnie. Może odnosić się do wieku, angielskiego wyrazu "L - love", który oznacza miłość, "L - life" oznaczającego życie i ciągły rozwój tej muzyki. Jest także słowem "L - lamus", ponieważ teksty umieszczone na płycie są zbiorem dawnych, nigdy niepublikowanych tekstów - mówi Grzegorz Turnau.

Wśród zaplanowanych na trasie utworów należy spodziewać się nie tylko największych przebojów, jakie artysta zgromadził w swoim muzycznym dorobku. Kolekcja zawiera utwory z okresu artystycznej działalności w Piwnicy pod Baranami w latach 80., nagrania z występów w klubach studenckich, czy duety z innymi legendami polskiej sceny muzycznej, które dotąd nie zostały wydane na płytach.

Muzyk odniósł się do powracającego w jego twórczości tematu przemijania.

- Zbytnie przywiązanie do przeszłości nie jest najlepszym rozwiązaniem. Wolę mieć wpływ na przyszłość, niż na przeszłość. Spoglądanie w przeszłość daje możliwość zatrzymania się na chwilę. Mam wtedy możliwość przemyślenia decyzji podejmowanych przez siebie i moich bliskich - opowiadał artysta.

O jubileuszowej trasie koncertowej, najnowszej płycie i najbliższych planach artysty rozmawiała Martyna Podolska. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki

Prowadzi: Martyna Podolska

Gość: Grzegorz Turnau (krakowski bard, autor tekstów, wokalista)

Data emisji: 19.08.2017

Godzina emisji: 20.20

ac/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Irena Santor: Grzegorz Turnau strasznie się ociągał z piosenką dla mnie

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2014 18:44
- Dopiero, gdy spotkaliśmy się w maju na Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w Krakowie nastąpił przełom - mówi artystka z okazji ukazania się płyty "Punkt widzenia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Igor Herbut: Bartne to taki piękny koniec świata

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2017 18:37
- Członkowie naszego zespołu pochodzą z różnych kręgów etnicznych, ale staramy się znaleźć wspólny kolor i bardzo lubimy przypadek, który wytwarza się w czasie grania - mówi Igor Herbut  z LemON.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Danuta Błażejczyk: nowy album będzie różnorodny i pogodny

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2017 18:01
- Na mojej nowej płycie będą różne muzycznie rzeczy. Dla każdego coś miłego - mówi wokalistka Danuta Błażejczyk.
rozwiń zwiń