Skrzypaczka Katarzyna Rogalska i jej muzyczne fascynacje

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2017 20:21
Artystka przypomina swoją płytę "Tylko echo", na której śpiewa przeboje, które zostały nagrane w hołdzie nieżyjącemu kompozytorowi Henrykowi Hubertusowi Jabłońskiemu. Przeboje, które znalazły się na płycie nuciła kiedyś cała Polska.
Audio
  • Katarzyna Rogalska o jej muzycznych fascynacjach (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Katarzyna Rogalska
Katarzyna RogalskaFoto: Kajetan Tłokowski/Polskie Radio

- Krążek "Tylko echo" nagrałam jako hołd dla nieżyjącego kompozytora Henryka Hubertusa Jabłońskiego - mówi gość radiowej Jedynki. Przypomina, że kompozytor tworzył w Gdańsku, a spod jego ręki wyszły takie piosenki, jak "Pierwszy siwy włos", "Zachodni wiatr", "Rozstanie z morzem", czy tytułowy utwór "Tylko echo"

Kolejną inspiracją był dla Katarzyny Rogalskiej Zbigniew Wodecki. - Zawsze chciałam wystąpić z nim na scenie. Niestety, nie będzie mi to już dane - przyznaje.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której skrzypaczka opowiada o innych swych inspiracjach. W audycji można też posłuchać jej ulubionych piosenek oraz utworów z najnowszego notowania Listy Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki.

***

Tytuł audycji: Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Katarzyna Rogalska (skrzypaczka, organistka, wokalistka)

Data emisji: 4.11.2017

Godzina emisji: 17.10

ag/kkTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Katarzyna Rogalska o małżeństwie z rozsądku i śpiewaniu

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 23:03
- Piosenki zapomnianego dziś kompozytora Henryka Hubertusa Jabłońskiego znałam z domu rodzinnego. Mam nadzieję, że dzięki mojej płycie "Tylko Echo" uświadomimy sobie, że wiele pięknych polskich przebojów wyszło spod jego pióra - mówi piosenkarka Katarzyna Rogalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Rogalska: odeszły piękne czasy, ale pozostają wspomnienia

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2015 14:55
Skrzypaczka i piosenkarka Katarzyna Rogalska przyszła do studia radiowej Jedynki z nagrywanymi właśnie dla TVP Polonia pastorałkami i kolędami. Opowiada również, jak doszło do nagrania płyty ze starymi polskimi przebojami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skrzypaczka Katarzyna Rogalska i jej płyta "Tylko echo"

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2016 15:32
Przeboje, które znalazły się na płycie nuciła kiedyś cała Polska. Przeboje zostały nagrane w hołdzie nieżyjącemu kompozytorowi Henrykowi Hubertusowi Jabłońskiemu.
rozwiń zwiń