Olga Bończyk: mój najnowszy album ukazuje kobietę, która wie czego chce

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2019 12:24
W "Przebojach przyjaciół radiowej Jedynki" prezentujemy premierowy singiel Olgi Bończyk "Więcej niż kochanek", który jest zapowiedzią jej czwartego albumu. Artystka opowiada o tym jak jej dojrzałość emocjonalna przekłada się na tworzenie muzyki i jak podchodzi do śpiewania cudzych utworów.
Audio
  • Rozmowa z Olgą Bończyk (Przeboje przyjaciół radiowej jedynki)
Olga Bończyk
Olga BończykFoto: PAP/Elżbieta Kasperska

Piosenkarka opowiada o wykonanej w poetycki sposób bossa novie (styl muzyki brazylisjkiej) będącej opowieścią o mądrej i dojrzałej kobiecie, która w pełnym zaufaniu do samej siebie dokonuje trafnych, życiowych wyborów. - To o kobiecie, która chce aby "tu i teraz" było dla niej bezpieczne i miało głęboki sens - dodaje. Autorami kompozycji są Adam Abramek i Igor Jaszczuk. Artystka mówi, że jej najnowszy album ukazuje kobietę, która wie czego chce.

Olga Bończyk wspomina, że z przyjemnością zaśpiewałaby słynny utwór Anny Marii Jopek "Dwa Serduszka Cztery Oczy" na sześć głosów. Uważa, że śpiewanie cudzych utworów może być porażką, ale mimo wszystko stanowi to dla artystki duże wyzwanie. - Zawsze kiedy sięgam po cudze utwory staram się nie odbierać im pierwotnej szlachetności i piękna - mówi.

Wychowywała się z rodzicami, którzy nie słyszeli. Twierdzi, że najbardziej boli ją to, że nie podziękowała im za to, co zrobili w kwestii jej edukacji muzycznej, kiedy jeszcze żyli. - Powinnam podziękować im za to, że pozwolili pójść mi zupełnie inną drogą - przyznaje artystka. 

W audycji także muzyczne propozycje i 345. Notowanie Jedynkowej Listy Przebojów.

Jak brzmi najnowszy singiel "Więcej niż kochanek"? Z jakimi brytyjskimi artystami współpracowała Olga Bończyk? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Przeboje przyjaciół radiowej Jedynki"

Prowadził: Zbigniew Krajewski

Gość: Olga Bończyk (piosenkarka, aktorka)

Data emisji: 11.05.2019

Godzina emisji: 16.10

K.A/kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Artystyczne pół wieku Sławomira Łosowskiego

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 10:35
Sławomir Łosowski wspomina, że kiedy w 1969 roku powstał zespół Kombi, to na początku nie mieli własnych kompozycji i grali utwory wykonawców ery Woodstock, czyli Hendricksa czy Cream, sięgali też do Animalsów i Procol Harum. Przyznaje, że ta muzyka do dziś cieszy słuchaczy i to również tych młodych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Piaseczny: muzyki uczyłem się bardzo długo i uczę się w dalszym ciągu

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 10:46
- Zdarzyło mi się w artystycznym życiu spotkać kilka osobowości wielkiego formatu. Zawsze wydaje mi się, że ładnie i dobrze jest o nich mówić - mówi w audycji "Przeboje przyjaciół radiowej Jedynki" artysta. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Petersburski Jr: muzyka jest ponad podziałami

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2019 15:00
- Istotna jest pogoda ducha, bez względu na to ile ma się lat. Kiedy jesteśmy pozytywnie nastawieni do życia, muzyki, świat wygląda inaczej - mówi gość radiowej Jedynki. 
rozwiń zwiń