X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dymisje w rządzie. "Premier Ewa Kopacz kupuje czas"

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015 19:05
- Fakt, że nie ma nominacji w miejsce zwolnionych ministrów pokazuje, iż jest to próba kupienia czasu i odwrócenia uwagi mediów - mówił w Jedynce Agaton Koziński z "Polska. The Times".
Audio
  • Agaton Koziński i Łukasz Mężyk o dymisjach w rządzie (Wieczorne rozmaitości/Jedynka)
Kancelaria Premiera w Al. Ujazdowskich
Kancelaria Premiera w Al. UjazdowskichFoto: Wikipedia/Prajar90

W czwartek na ręce premier Ewy Kopacz dymisje złożyli: minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, minister skarbu Włodzimierz Karpiński, minister sportu Andrzej Biernat i szef doradców premiera, Jacek Rostowski. Ze stanowiska zrezygnował marszałek Sejmu Radosław Sikorski. Jacek Cichocki złożył rezygnację z funkcji koordynatora służb specjalnych, pozostanie jednak szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Kopacz wyjaśniła, że dymisje mają związek z aferą taśmową. Wcześniej decyzję o rezygnacji z życia publicznego ogłosił były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz.

Afera taśmowa. Czytaj więcej >>>

- Pani premier przestraszyła się skali, z jaką zaczęła się rozlewać afera taśmowa po ujawnieniu akt, które w dziwny sposób wyciekły z prokuratury. Próbuje reagować, tylko nie widać w tej reakcji pomysłu. Jeżeli przyjąć klucz, że chodzi o osoby, które pojawiły się na fatalnych dla PO taśmach, to trzeba było robić to dużo wcześniej - skomentował dymisje Agaton Koziński.

Jego zdaniem, zastanawiające jest, co w tym towarzystwie robią minister Arłukowicz i Adam Biernat, którzy nie występowali na taśmach. - Bardzo dziwna sytuacja, odbieram to jako nerwowe ruchy - dodał Koziński.

Natomiast Łukasz Mężyk z portalu 300polityka.pl zwrócił uwagę, że spektakularne było ogłoszenie dymisji marszałka Sejmu przez premier Kopacz. - Czwarta osoba w państwie zdymisjonowała drugą osobę. W pewien sposób dobrze świadczy to o pani premier, że ma charakter i twardość lidera partii - powiedział publicysta. Jego zdaniem, trudno jest dziś odpowiedzieć na pytanie, czy  Platforma Obywatelska pójdzie na dno.

***

Tytuł audycji: Wieczorne rozmaitości

Prowadzi: Zuzanna Dąbrowska

Goście: Agaton Koziński, Łukasz Mężyk (publicyści)

Data emisji: 10.06.2015

Godzina emisji: 19.08

tj/fbi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dymisje w rządzie Ewy Kopacz. Marszałek Sejmu zrezygnował z pełnionej funkcji

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015 21:26
Premier Ewa Kopacz powiedziała na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, że na jej ręce złożyli dymisje: minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, minister skarbu Włodzimierz Karpiński, minister sportu Andrzej Biernat i szef doradców premiera, Jacek Rostowski. Ze stanowiska zrezygnował marszałek Sejmu Radosław Sikorski.
rozwiń zwiń