Holandia - Polska. Transmisja meczu - POSŁUCHAJ!

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 10:41
Po dziesięciu miesiącach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa reprezentacja Polski wraca do gry. Biało-czerwoni grają w Amsterdamie z Holandią. Zapraszamy do słuchania transmisji meczu. 
Mecz Polska - Holandia
Mecz Polska - Holandia Foto: fot. PAP / Piotr Nowak


POSŁUCHAJ TRANSMISJI

Po raz ostatni piłkarską reprezentację Polski mogliśmy oglądać w listopadzie 2019 roku, kiedy Polacy zwyciężyli w Warszawie Słowenię 3:2. Później pandemia koronawirusa doprowadziła do totalnego paraliżu rozgrywek sportowych, w tym odwołania meczów towarzyskich naszej kadry oraz przełożenia Euro 2020. Po wielomiesięcznej przerwie biało-czerwoni wreszcie wyszli na murawę i w pierwszej kolejce Ligi Narodów grają z reprezentacją Holandii. 

- Mamy swój plan na piątkowy mecz i najważniejsze jest to, aby go zrealizować jako zespół, zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Holandia ma ogromną siłę rażenia i nie możemy sobie pozwolić na najmniejszy błąd. Musimy pokazać wielką wolę walki i determinację. Pamiętajmy, że nie zawsze wygrywają faworyci, a wszystko weryfikuje boisko. Chcemy rozegrać dobre spotkanie i pokazać się z jak najlepszej strony - powiedział na oficjalnej konferencji prasowej selekcjoner Jerzy Brzęczek.

Brzęczek 1200.jpg
Liga Narodów: kadra gotowa na mecz z Holandią. Jerzy Brzęczek: mamy swój plan

Bez Roberta Lewandowskiego

W dzisiejszym spotkaniu nie gra Robert Lewandowski, który dostał wolne po wyczerpującym sezonie w Bayernie Monachium. Brakuje również Adama Buksy i Przemysława Frankowskiego, którzy nie otrzymali zgód od swoich klubów na przelot ze Stanów Zjednoczonych do Europy. Z kolei po stronie Holandii wielkim nieobecnym jest trener Ronald Koeman, który niedawno zmienił pracę i przeniósł się do Barcelony.

***

Na mecz Holandia - Polska w piątek (4.09) od godz. 20.40 zaprasza Cezary Gurjew. Spotkanie komentują Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski.

DS

Zobacz więcej na temat: Andrzej Janisz