Węgry - Polska 3:3. Posłuchaj jak Biało-Czerwoni zdobywali gole

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 15:00
Reprezentacja Polski rozpoczęła walkę o awans na Mistrzostwa Świata w Katarze. Biało-Czerwoni w pierwszym meczu eliminacji zremisowali na wyjeździe z Węgrami 3:3. Bramki dla Polaków zdobyli: w 60. minucie - gol Piątka, minutę później - Jóźwiaka. W 83. minucie - bramka Lewandowskiego.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: PAP/Andrzej Lange

El. MŚ 2022: Węgry - Polska. Szalony mecz w Budapeszcie. Biało-czerwoni uratowali remis

01:34 Roland Sallai pokonuje Wojciecha Szczęsnego. Węgry prowadzą z Polską 1:0 (Jedynka) Roland Sallai pokonuje Wojciecha Szczęsnego. Węgry prowadzą z Polską 1:0 (Jedynka)

53:25 Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski komentują pierwszą połowę meczu Węgry - Polska (Jedynka) Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski komentują pierwszą połowę meczu Węgry - Polska (Jedynka)

02:06 Adam Szalai podwyższa prowadzenie Węgrów na 2:0 (Jedynka) Adam Szalai podwyższa prowadzenie Węgrów na 2:0 (Jedynka)

02:10 Krzysztof Piątek i Kamil Jóźwiak doprowadzają do remisu. Węgry - Polska 2:2 (Jedynka) Krzysztof Piątek i Kamil Jóźwiak doprowadzają do remisu. Węgry - Polska 2:2 (Jedynka)

01:25 Willi Orban zdobywa trzecią bramkę dla Węgier. Polacy znowu przegrywają (Jedynka) Willi Orban zdobywa trzecią bramkę dla Węgier. Polacy znowu przegrywają (Jedynka)

01:10 Węgry - Polska 3:3. Gola dla Biało-Czerwonych zdobywa Robert Lewandowski (Jedynka) Węgry - Polska 3:3. Gola dla Biało-Czerwonych zdobywa Robert Lewandowski (Jedynka)

52:29 Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski komentują drugą połowę meczu Węgry - Polska (Jedynka) Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski komentują drugą połowę meczu Węgry - Polska (Jedynka)

W czwartek (25.03) punktualnie o godz. 20.45 usłyszeliśmy pierwszy gwizdek sędziego w spotkaniu Węgry - Polska. Nasza reprezentacja wywalczyła w Budapeszcie remis 3:3. Podopieczni Paulo Sousy w kolejnych meczach zmierzą się z Andorą i Anglią.

- Te eliminacje to wielka niewiadoma. Reprezentacja Polski przystępuje do nich z nowym trenerem. Grupa jest trudna i bardzo wiele zależy od meczu z Węgrami w Budapeszcie. Obie drużyny są osłabione, ale to u nas gra najlepszy piłkarz na świecie Robert Lewandowski - podkreślał Andrzej Janisz, który skomentuje w Programie 1 Polskiego Radia mecze Polaków.

"U nas nie brakuje jakości piłkarskiej"

Bezpośredni awans na mundial wywalczy zwycięzca grupy, natomiast druga drużyna zagra w barażach. - Naszym celem są zwycięstwa i jeżeli chcemy się liczyć, musimy w każdym spotkaniu walczyć o pełną pulę. Rozegrać mecz można w bardzo różny sposób, dlatego bardzo ważna jest analiza. Czekają nas mecze z reprezentacjami, których zawodnicy występują na co dzień w najsilniejszych ligach. Musimy podchodzić do rywalizacji realistycznie, ale na pewno u nas także nie brakuje jakości piłkarskiej. Przy odpowiedniej wierze i determinacji możemy osiągać sukcesy - zapowiadał Paulo Sousa.

Selekcjoner potrafił zareagować

Polacy przez pierwszą godzinę gry rozgrywali bardzo słabe zawody, co skończyło się prowadzeniem Węgrów 2:0. Sousa zdecydował się jednak na zmiany, wprowadzając do gry Glika, Piątka i Jóźwiaka.

Kontaktowego gola zdobył napastnik Herthy, dosłownie minutę później do siatki trafił Jóźwiak. Polacy zaczęli grać lepiej, jednak błąd defensywy kosztował ich kolejnego straconego gola.

Wtedy do akcji wkroczył Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski idealnie wykończył dośrodkowanie Bartosza Bereszyńskiego, a do ostatniego gwizdka wynik nie uległ już zmianie.

Z pewnością można mieć mieszane uczucia po debiucie Paulo Sousy na trenerskiej ławce. Wyjściowa jedenastka nie wyglądała dobrze, nowe ustawienie nie zdało egzaminu, a Węgrzy skutecznie opierali się sporadycznym atakom biało-czerwonych. Selekcjoner potrafił jednak odpowiednio zareagować i udało się wywieźć z Budapesztu punkt.

Bramki: dla Węgier - Roland Sallai (6), Adam Szalai (52), Willi Orban (78); dla Polski - Krzysztof Piątek (60), Kamil Jóźwiak (61), Robert Lewandowski (82).

Czerwona kartka: Attila Fiola (Węgry, 90+4 - za drugą żółtą).

Sędzia: Felix Brych (Niemcy).

Składy:

Węgry: Péter Gulácsi - Attila Fiola, Willi Orbán, Attila Szalai - Gergő Lovrencsics, László Kleinheisler, Ádám Nagy, Zsolt Kalmár, Szilveszter Hangya - Roland Sallai, Ádám Szalai. Selekcjoner: Marco Rossi.

Polska: Wojciech Szczęsny - Bartosz Bereszyński, Michał Helik, Jan Bednarek, Arkadiusz Reca - Sebastian Szymański, Jakub Moder, Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński - Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski. Selekcjoner: Paulo Sousa.

***

Program 1 Polskiego Radia zaprasza na transmisje kolejnych meczów Biało-Czerwonych z Andorą (28.03) i z Anglią (31.03). Oba spotkania rozpoczną się o godz. 20.45.

DS/PR24

Zobacz więcej na temat: mistrzostwa świata

18 grudnia 1921 roku piłkarska reprezentacja Polski rozegrała swój pierwszy oficjalny mecz międzypaństwowy. Przeciwnikiem biało-czerwonych byli Węgrzy, a spotkanie odbyło się w Budapeszcie. Eliminacje do MŚ 2022 kadra Paulo Sousy rozpocznie także meczem z Madziarami (25 marca).

Znamy terminarz meczów eliminacji do MŚ 2022 grupy I, w której rywalizować będzie reprezentacja Polski. Biało-czerwoni zmagania rozpoczęli 25 marca od meczu z Węgrami, a zakończą 15 listopada 2021 roku.