Polska - Andora 3:0 w el. MŚ. Gole Lewandowskiego i Świderskiego

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2021 20:40
Biało-Czerwoni rozegrali kolejne spotkanie w eliminacjach Mistrzostw Świata. Polska wygrała w Warszawie z Andorą 3:0. Autorami goli byli Robert Lewandowski i Karol Świderski. Spotkanie w Programie 1 Polskiego Radia komentowali Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: PAP/Leszek Szymański

El. MŚ 2022: Polska - Andora. Sousa nie zamierza lekceważyć rywala, który chce "wytoczyć działa"

Wystartowały eliminacje do przyszłorocznego mundialu w Katarze. W pierwszym spotkaniu Polacy zremisowali na wyjeździe z Węgrami 3:3, natomiast w niedzielę (28.03) Biało-Czerwoni pokonali u siebie Andorę 3:0. Bramki dla Polski zdobyli: Robert Lewandowski w 30. i 55. minucie oraz Karol Świderski w 88. minucie.

- Każdy z nas gra w klubie co trzy dni przez większość sezonu i to nie jest żaden problem, aby się odpowiednio przygotować do trzech meczów podczas jednego zgrupowania reprezentacji. Nie myślimy jeszcze o Anglii, to byłby brak szacunku wobec naszego najbliższego rywala. Teraz liczy się tylko Andora. Czeka nas bardzo ważny mecz i zapewniam, że będziemy do niego przygotowani w stu procentach. Musimy wygrać - mówił jeszcze przed meczem Grzegorz Krychowiak, pomocnik polskiej reprezentacji.

Z Andorą po raz drugi

Polska reprezentacja była zdecydowanym faworytem dzisiejszych zawodów i nie zawiodła, wygrywając 3:0. Było to drugie starcie polskiej drużyny z Andorą - w 2012 roku nasi zawodnicy zwyciężyli 4:0.

Program 1 Polskiego Radia zaprasza na transmisję meczu Anglia – Polska, który odbędzie się w środę (31.03). Początek już o godz. 20.40.

DS

Zobacz więcej na temat: Andrzej Janisz

Reprezentacja Polski rozpoczęła walkę o awans na Mistrzostwa Świata w Katarze. Biało-Czerwoni w pierwszym meczu eliminacji zremisowali na wyjeździe z Węgrami 3:3. Bramki dla Polaków zdobyli: w 60. minucie - gol Piątka, minutę później - Jóźwiaka. W 83. minucie - bramka Lewandowskiego.