Polska - Belgia. Siatkarskie relacje w Programie 1

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 15:14
Polscy siatkarze dali surową lekcję Belgom i zwyciężyli ich aż 4:0 we wczorajszym meczu towarzyskim. Dzisiaj przyszedł czas na rewanż, który jednocześnie będzie ostatnim sprawdzianem biało-czerwonych przed turniejem Ligi Narodów. Program 1 Polskiego Radia zaprasza na relacje prosto z łódzkiej Sport Areny.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

bartosz bednorz 1200.jpg
Polska - Belgia. Biało-czerwoni zdeklasowali rywali. Kubiak, Leon i Kurek w roli widzów

W ostatnich latach Polacy nie mieli większych problemów w meczach z Belgami - ostatnie sześć spotkań to komplet zwycięstw biało-czerwonych. Siatkarska kadra Polski, zgodnie z przewidywaniami, także w ten czwartek pokonała Belgię 4:0 (25:13, 25:14, 25:14, 25:17) w towarzyskim spotkaniu inaugurującym nowy sezon reprezentacyjny. Dziś Polacy rozegrają jeszcze jeden sparing z Belgami. Początek meczu o godz. 17.00.

Mecze z Belgami są ostatnimi sprawdzianami przez tegorocznym turniejem Ligi Narodów, który odbędzie się - ze względu na pandemię - w tzw. "bańce" w Rimini w dniach 28 maja - 23 czerwca. Szesnaście drużyn żeńskich i męskich zostanie zamkniętych w specjalnej "bańce", gdzie będzie rozgrywać mecze systemem każdy z każdym. Najlepsze cztery ekipy awansują do półfinałów.

Poprzednia edycja Ligi Narodów została odwołana z powodu pandemii, natomiast w 2019 roku triumfowała Rosja, zaś Polacy zajęli trzecie miejsce.

***

Na relacje z meczów Polska – Belgia zapraszamy w piątek (14.05) po godz. 17.00 do Programu 1 Polskiego Radia.

DS/PR24

Zobacz więcej na temat: Siatkówka

Czytaj także

PlusLiga: Michał Winiarski na dłużej w Treflu Gdańsk. "Idealnie wpisał się w filozofię naszego klubu"

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 15:43
Michał Winiarski nadal będzie pełnił obowiązki trenera siatkarskiej drużyny Trefla Gdańsk. Trener, który do Trójmiasta przeniósł się dwa sezony temu podpisał nowy, trzyletni kontrakt, obowiązujący do końca rozgrywek PlusLigi 2023/2024. - Po Andrei Anastasim to kolejny trener, z którym budujemy drużynę długofalowo. Michał idealnie wpisał się w filozofię naszego klubu i bardzo się cieszę, że nadal będzie prowadził zespół - mówił Dariusz Gadomski, prezes Trefla.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mistrzostwa Europy punktem kulminacyjnym sezonu kadry siatkarek. "Jesteśmy takim narodem, że chcemy wygrywać"

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 08:36
Reprezentacja Polski siatkarek przygotowuje się do najważniejszych imprez tego roku w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku. - Mistrzostwa Europy są najważniejszym punktem tego sezonu, natomiast Liga Narodów priorytetowo też jest bardzo wysoko - uważa rozgrywająca Ewelina Polak.
rozwiń zwiń