Polska remisuje z Islandią 2:2. Gole Zielińskiego i Świderskiego [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 20:30
Spotkanie z Islandią było ostatnim sprawdzianem dla reprezentacji Polski przed Euro 2020. Biało-Czerwoni zremisowali w Poznaniu 2:2, a gole dla naszej reprezentacji zdobyli Piotr Zieliński i Karol Świderski. W Programie 1 Polskiego Radia spotkanie komentowali Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Polska - Islandia. Biało-czerwoni rozczarowali przed Euro 2020 [OCENY]

55:19 Pierwsza połowa meczu Polska - Islandia. Komentują Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski (Jedynka) Pierwsza połowa meczu Polska - Islandia. Komentują Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski (Jedynka)

56:36 Druga połowa meczu Polska - Islandia. Komentują Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski (Jedynka) Druga połowa meczu Polska - Islandia. Komentują Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski (Jedynka)

Dokładnie sześć dni przed meczem ze Słowacją na Euro 2020, Polaków czekała próba generalna w meczu towarzyskim z Islandią. Wtorkowe spotkanie przyniosło kolejny remis, który nie nastraja pozytywnie przed startem imprezy. Po raz kolejny nie popisała się defensywa, gole dla gości padły po sytuacjach, których można było uniknąć przy większej koncentracji.

Euro 2020. Serwis specjalny Polskiego Radia

Biało-Czerwoni mieli też problemy z atakiem pozycyjnym. Tym samym Paulo Sousa ma przed pierwszym (i szalenie ważnym) meczem na Euro 2020 bardzo wiele znaków zapytania odnośnie tego, jak zestawić wyjściową jedenastkę.

Gole Zielińskiego i Świderskiego

Jako pierwsi prowadzenie objęli Islandczycy - bramkę po rzucie rożnym zdobył w 25. minucie Gudmundsson. Na wyrównanie musieliśmy poczekać tylko osiem minut.

- Mamy wyrównanie! Lewandowski rozegrał akcje, ale był faulowany, sędzia pozwolił grać Polakom, po dograniu z lewej strony do piłki dopadł Zieliński i z bliska pokonał bramkarza - komentowali dziennikarze Portalu Polskiego Radia.

W 47. minucie było 1:2 - piłkę w polu karnym przyjął Bjarnason i uderzył nie do obrony. Polacy wyrównali w 88. minucie, kiedy Karol Świderski najpierw przyjął piłkę na klatkę piersiową, po czym uderzył w długi róg między nogami obrońcy.

Z kim na Mistrzostwach Europy?

Euro 2020 rozpocznie się 11 czerwca, a zakończy miesiąc później. Rywalami Polaków w grupie E są: Słowacja (14 czerwca, Sankt Petersburg), Hiszpania (19 czerwca, Sewilla) oraz Szwecja (23 czerwca, Sankt Petersburg).

Gwiazdor Dallas Mavericks Luka Doncić poinformował, że po odpadnięciu swojej drużyny w pierwszej rundzie play-off ligi NBA wspomoże reprezentację Słowenii w walce o awans na igrzyska olimpijskie w Tokio. To zła wiadomość dla polskich koszykarzy, którzy w zbliżającym się turnieju kwalifikacyjnym w Kownie zmierzą się ze Słoweńcami.

Bramkarz Chelsea Kepa Arrizabalaga jest kolejnym piłkarzem, który został awaryjnie powołany na zgrupowanie reprezentacji Hiszpanii przed mistrzostwami Europy.