Polska - Słowacja. Za nami transmisja pierwszego meczu Biało-Czerwonych na Euro 2020

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 16:00
Reprezentacja Polski rozegrała swój pierwszy mecz na EURO 2020. Rywalem Biało-Czerwonych byli Słowacy. Po 1. połowie przegrywaliśmy 0:1. Potem nastąpiło wyrównanie na 1:1, ale Słowacy strzelili kolejnego gola i mecz skończył się wynikiem 1:2. Transmisja wydarzenia odbywała się na antenie Programu 1 Polskiego Radia. 
Mecz Polska - Słowacja
Mecz Polska - SłowacjaFoto: PAP/Adam Warżawa

Euro 2020 serwis specjalny 1200.jpg
Euro 2020 dzień po dniu na antenach i w serwisie specjalnym Polskiego Radia

Polscy piłkarze już w niedzielę 13 czerwca polecieli do Sankt Petersburga na poniedziałkowy mecz mistrzostw Europy ze Słowacją. 

- Mamy najlepszego napastnika na świecie - Roberta Lewandowskiego i wielu bardzo zdolnych piłkarzy, którzy są tak, jak nasz kapitan - żądni sukcesów. Odpowiednie nastawienie mentalne powinno być naszą siłą. Doskonale wie o tym selekcjoner Paulo Sousa, który posiada niebagatelne doświadczenie z wielkiego europejskiego futbolu i gier na międzynarodowych turniejach. Dlatego to właśnie on poprowadzi naszą biało-czerwoną drużynę. I wierzę, że wszyscy będziemy z reprezentacji Polski bardzo dumni - napisał na "Łączy nas piłka" szef PZPN Zbigniew Boniek.

Spotkanie Polska - Słowacja w poniedziałek (14.06) od godz. 18.00 komentowali Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski. Relację z meczu znajdziesz TUTAJ

Bezpośrednio po spotkaniu ze Słowacją kadra wraca do Polski. W kolejnych meczach grupy E - Polacy zagrają 19 czerwca w Sewilli z Hiszpanią i 23 czerwca w Sankt Petersburgu ze Szwecją. Program 1 Polskiego Radia będzie transmitować mecze z udziałem reprezentacji Polski. 

Relacje z tych oraz pozostałych meczów rozgrywanych podczas turnieju usłyszymy codziennie także w ramach cyklu "Prosto z EURO".

Serwis specjalny Polskiego Radia

Sportowych emocji nie zabraknie również w serwisie specjalnym Polskiego Radia. Znajdą się tam wszystkie relacje dźwiękowe z anten radiowych, transmisje ze spotkań Polaków oraz specjalne audycje, zapowiedzi, wywiady, wejścia na żywo i analizy. W zakładce "Prosto z Euro" będzie można odsłuchać związanych z turniejem audycji przygotowywanych przez redaktorów Jedynki, Trójki, Czwórki i Polskiego Radia 24. Kibice mogą zatem liczyć na zażarte dyskusje o piłce, wypowiedzi ekspertów, spotkania z ciekawymi gośćmi, ale też na komentarze, niekoniecznie związane z samymi meczami, poruszające polityczno-społeczny aspekt Mistrzostw Europy.

Serwis specjalny to także m.in. wgląd w turniejową drabinkę, gdzie na bieżąco można będzie śledzić wyniki i sytuację w poszczególnych grupach Euro 2020, informacje o każdej z 24 reprezentacji, jakie awansowały do mistrzostw, nowiny z obozu danej ekipy, a także piłkarska historia. Kibice znajdą również galerię zdjęć - nie tylko tych ilustrujących sam turniej, ale także pochodzących z wcześniejszych meczów eliminacyjnych czy spotkań towarzyskich, które poprzedzały Euro 2020.

Czytaj także:

IAR/ans 

Zobacz więcej na temat: Euro 2020

Czytaj także

Euro 2020: Anglicy i Austriacy zaczęli od wygranej. Holandia - Ukraina wspaniałym zakończeniem dnia [DZIEŃ NA ŻYWO]

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2021 19:30
Niedziela to trzeci dzień piłkarskich mistrzostw Europy. Anglicy pokonali Chorwatów (1:0), a Austriacy Macedończyków (3:1). W Amsterdamie odbył się najlepszy mecz tych mistrzostw - Holandia wygrała 3:2 z Ukrainą w spotkaniu pełnym zwrotów akcji. 
rozwiń zwiń