Szwecja - Polska o awans z grupy na Euro 2020. Przegraliśmy 3:2

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 20:09
Reprezentacja Polski mierzyła się z niezwykle groźną Szwecją. Emocji można było spodziewać się do ostatniej minuty tego spotkania, ponieważ awans do fazy pucharowej Euro 2020 Biało-Czerwonym mogło dać tylko zwycięstwo. Program 1 Polskiego Radia transmitował wydarzenie prosto z Sankt Petersburga. 
Audio
  • Polska - Szwecja - Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski komentują pierwszą połowę meczu (Jedynka)
  • Polska - Szwecja - Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski komentują drugą połowę meczu (Jedynka)
Piłkarskie mistrzostwa Europy - Euro 2020. Strefa kibica na bulwarach wiślanych w Warszawie, podczas meczu grupy E: Szwecja - Polska w Sankt Petersburgu.
Piłkarskie mistrzostwa Europy - Euro 2020. Strefa kibica na bulwarach wiślanych w Warszawie, podczas meczu grupy E: Szwecja - Polska w Sankt Petersburgu.Foto: PAP/Paweł Supernak

RELACJĘ INTERNETOWĄ ZOBACZYSZ  - TUTAJ

lewandowski 1200 (23).jpg
Polska przegrywa ze Szwecją i żegna się z Euro 2020. Dublet Lewandowskiego nie wystarczył

Wcześniej Polacy na Euro 2020 przegrali ze Słowacją 1:2 i zremisowali z Hiszpanią 1:1, natomiast Szwedzi najpierw podzielili się punktami z Hiszpanami (0:0), by później pokonać Słowaków 1:0. Środowy mecz w Sankt Petersburgu, który rozpoczął się punktualnie o godz. 18.00, był szczególnie istotny dla polskiego zespołu. Jedynie zwycięstwo pozwoliłoby Biało-Czerwonym wyjść z grupy E.

Szczęsny: środowy wieczór ma być wygrany

Jak zapowiadał na portalu "Łączy nas piłka" polski bramkarz Wojciech Szczęsny: - Sytuacja jest bardzo jasna: w ostatnim meczu musimy zdobyć trzy punkty, nic innego się nie liczy. Jesteśmy w dość komfortowej sytuacji, wszystko zależy od nas. W dodatku Szwedzi są już praktycznie pewni awansu, więc mam nadzieję, że to my będziemy bardziej zmotywowani. Podchodzimy do ostatniego starcia w grupie z bardzo dobrym nastawieniem. Remis w Sewilli zbudował nas jako drużynę. Środowy wieczór ma być wygrany, to wszystko! 

Jak było w przeszłości?

Polscy piłkarze mają sporego pecha do Szwedów. Przegrali z nimi pięć poprzednich meczów - cztery o punkty eliminacji mistrzostw Europy 2000 i 2004 oraz towarzyską potyczkę w Sztokholmie, w czerwcu 2004. Ostatni w miarę korzystny wynik udało się Polakom odnotować ponad 24 lata temu - w meczu towarzyskim w stolicy Szwecji, kiedy był remis 2:2. Na wygraną Biało-Czerwoni czekali od sierpnia 1991, kiedy zwyciężyli towarzysko w Gdyni 2:0.

W 26 dotychczasowych meczach ze Szwecją, Polacy odnieśli osiem zwycięstw, cztery razy padł remis oraz ponieśli 14 porażek. Bramki: 56-37 na korzyść ekipy "Trzech Koron". 

Czytaj także:

***

Mecz Polska-Szwecja w Programie 1 Polskiego Radia komentowali Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski.  

DS/ans 

Zobacz więcej na temat: Andrzej Janisz

Czytaj także

Euro 2020: polska "husaria" zaatakuje Szwedów skrzydłami? Puchacz: mamy kilka szybkich koni

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 14:18
Tymoteusz Puchacz jest pełen optymizmu przed meczem reprezentacji Polski ze Szwecją, który zdecyduje o ewentualnym wyjściu z grupy E piłkarskich mistrzostw Europy. - Jestem słaby z historii, ale widziałem zdjęcia husarii atakującej na koniach. My mamy kilka szybkich koni. Myślę, że spuścimy je na bokach i będziemy stwarzać zagrożenie - powiedział lewy obrońca w rozmowie z Mateuszem Ligęzą. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Euro 2020: Szwecja - Polska. Los biało-czerwonych w rękach rywali? "To zależy od nas"

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 15:41
Zdaniem szwedzkich piłkarzy mecz z Polską na Euro 2020 będzie na pewno pełen napięcia, nerwów i dramaturgii, lecz na murawę stadionu w Sankt Petersburgu wybiegną w środę ze "stuprocentowym skupieniem na zwycięstwo".
rozwiń zwiń