Martyna Jakubowicz "Rzeka"

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2013 17:15
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w poniedziałek 23 grudnia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Martyna Jakubowicz
Martyna JakubowiczFoto: mat. prasowe

Poniedziałkowa Piosenka Dnia Jedynki pochodzi z najnowszej płyty zatytułowanej "Burzliwy błękit Joanny".
To wyjątkowy album Martyny Jakubowicz nagrany w hołdzie sławnej kanadyjskiej piosenkarce Joni Mitchell, poruszającej się w eklektycznej stylistyce jazzu, rocka, muzyki folk i pop.
Album zawiera interpretacje znanych przebojów Joni z polskimi tekstami autorstwa Andrzeja Jakubowicza. Materiał został zrealizowany z udziałem znanych osobowości polskiej sceny muzycznej.
Produkcji płyty podjął się Marcin Pospieszalski, dwukrotnie nagrodzony Fryderykami (2000 i 2003)  w kategorii "Producent Roku".  
W sesji nagraniowej udział wzięli: Marcin Pospieszalski, Mateusz Pospieszalski, Romek Puchowski, Jan Smoczyński, Dariusz Bafeltowski, Przemysław Pacan, Katarzyna Kamer.
Wydawnictwo ukazało się 7 listopada, w dniu 70-tych urodzin Joni Mitchell.

Czytaj także

Martyna Jakubowicz w hołdzie Joni Mitchell: jest wyjątkowa

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2013 23:09
- Jestem zafascynowana jej twórczością - przyznała w radiowej Jedynce Martyna Jakubowicz, która wydała płytę z piosenkami kanadyjskiej piosenkarki Joni Mitchell.
rozwiń zwiń