De Mono Symfonicznie "Statki na niebie"

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2014 17:15
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w czwartek 30 stycznia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
De Mono Symfonicznie Statki na niebie
Foto: Piotr Kozłowski/www.kikfoto.com

Czwartkowa Piosenka Dnia Jedynki to propozycja z najnowszego albumu "De Mono Symfonicznie". To niecodzienne połączenie brzmienia muzyki klasycznej z rytmami muzyki popularnej.

De Mono gra na scenie niezmiennie od 27 lat. Takie utwory jak "Statki na niebie", "Kochać inaczej", "Ostatni pocałunek" czy "Póki na to czas" zna i śpiewa cała Polska. Zespół ma na swoim koncie 11 płyt i wiele nagród. Tym razem ich największe przeboje zostały nagrane z Polską Orkiestrą Radiową, a nowe aranżacje sprawiają, że utwory De Mono odkrywamy na nowo.
Płyta "De Mono Symfonicznie" do nabycia na sklep.polskieradio.pl >>>

"Aranżacje czerpiące z największych dzieł muzyki filmowej i klasycznej nie są zderzone z kompozycjami De Mono, lecz naturalnie się z nimi przenikają. To z pewnością największe, miłe zaskoczenie w kategorii "muzyka rozrywkowa z orkiestrą" w 2014 roku!" - Zbigniew Zegler, Kierownik Redakcji Muzycznej Pierwszego Programu Polskiego Radia.
Rangę wydarzenia podkreśla okładka albumu, którą specjalnie na potrzeby tego wydawnictwa zaprojektował Andrzej Pągowski.

Czytaj także

Tydzień z Gwiazdą: czescy milicjanci i pogo na koncercie De Mono

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2013 14:20
- Śmiejemy się czasem z chłopakami, że jesteśmy firmą transportową z własnym programem artystycznym – mówił w audycji "Lato z Radiem" Andrzej Krzywy, wokalista zespołu De Mono.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Krzywy stał się muzykiem dzięki Beatlesom

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2013 14:00
Andrzej Krzywy wyjaśnia, że w latach 70-tych sztuki kryminalne w Teatrze Telewizji były oprawiane muzyką Beatlesów. Więc czekał na te spektakle nie dla ich treści, ale żeby posłuchać puszczanych w czołówce utworów słynnej grupy z Liverpoolu.
rozwiń zwiń