Marek Jackowski, Ania Wyszkoni "Odnajdziemy się"

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2014 17:23
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w piątek 31 stycznia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Fragment okładki płyty Marek Jackowski
Fragment okładki płyty "Marek Jackowski"Foto: mat. promocyjne

Piątkowa Piosenka Dnia Jedynki pochodzi ze znanej już jedynkowym słuchaczom płyty zatytułowanej "Marek Jackowski". To ostatni album artysty, zmarłego nagle 18 maja 2013 roku w swoim domu we Włoszech.
Marek Jackowski bez wątpienia był jednym z najwybitniejszych rockowych twórców w historii polskiej muzyki. Ten urodzony 11 grudnia 1946 roku w Starym Olsztynie artysta, założyciel i lider legendarnego zespołu Maanam, skomponował ponad sto piosenek, z których więcej niż połowa stała się powszechnie znanymi przebojami.

Trzy dni przed śmiercią Marek ukończył nagrania swojej nowej, dziś już wiadomo, że ostatniej solowej płyty. Do współpracy zaprosił swoich przyjaciół, którzy w duetach z nim lub sami zaśpiewali dziesięć, starannie wybranych z przepastnych zasobów kompozytorskich Marka, piosenek. Są to m.in.: Anna Maria Jopek, Anna Wyszkoni, Ewa Prus, Maciej Maleńczuk, Piotr Cugowski i Muniek Staszczyk.

Czytaj także

Tego przeboju Ania Wyszkoni już nie będzie śpiewać

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2013 18:40
Piosenkarka wyznała w "Muzycznej Jedynce", że już nie będzie śpiewać na płytach takich piosenek jak pewien jej wielki hit... A to dlatego, że Ania Wyszkoni wydoroślała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ania Wyszkoni: praca nad płytą "Marek Jackowski" była piękna i radosna

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 15:19
- Marek Jackowski marzył, żeby wrócić na scenę i dać jeszcze ludziom coś od siebie. Bardzo emocjonalnie podchodził do tej płyty i starannie dobierał sobie gości. Czuję się zaszczycona, że mogłam się wśród nich znaleźć - mówiła w Jedynce Ania Wyszkoni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Milo Kurtis: całe życie kibicowałem Maanamowi

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2013 15:00
- W 1975 roku Marek Jackowski odszedł z grupu Osjan i zadzwonił do mnie z propozycją założenia nowej kapeli. Dał nam nazwę Sensacyjna Grupa Okazjonalna, a później zmienił na Maanam, co było odwołaniem do naszych imion - wspominał Milo Kurtis w Jedynce.
rozwiń zwiń