Margaret "Wasted"

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2014 17:19
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w piątek 7 lutego w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Margaret
MargaretFoto: materriały promocyjne/Universal Music Polska

Piatkowa Piosenka dnia Jedynki zapowiada debiutancką płytę artystki. Nowy singiel "WASTED" miał swoją premierę podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów w Gdyni.
Margaret, właściwie Małgorzata Jamroży (ur. 30 czerwca 1991 w Stargardzie Szczecińskim) – polska piosenkarka i blogerka modowa.
Pochodzi z Ińska, zaś w Choszcznie ukończyła szkołę muzyczną pierwszego stopnia w klasie klarnetu i saksofonu. Dalszą edukację z kolei kontynuowała w Szczecinie, gdzie skończyła liceum ogólnokształcące. Następnie rozpoczęła studia w Warszawie na wydziale anglistyki, lecz później przeniosła się na wydział projektowania ubioru.
Swoją karierę zaczynała w liceum, jako wokalistka w zespole oNieboLepiej, powstałym w styczniu 2009. W tym samym roku została laureatką jednego z odcinków Szansy na sukces, gdzie zaśpiewała „Znam Cię na pamięć” z repertuaru Moniki Brodki i wystąpiła w koncercie finałowym programu w warszawskiej Sali Kongresowej.
W 2010 roku wystąpiła w musicalu „Rent” w szczecińskiej Operze na Zamku. Również tego samego roku współtworzyła projekt Gosia Jamroży Project (grupa funkcjonowała również pod nazwą Margaret J. Project), z którym m.in. trafiła do półfinału Coke Live Fresh Noise 2010. Wraz z zespołem stworzyła m.in. takie utwory jak „Pod prąd”, „Wróć do siebie”, „I will” i „Co teraz”, do którego powstał również teledysk. W 2011 roku zaczęła prowadzić bloga o modzie.
W sieci dostępny jest już teledysk do piosenki „Wasted”.
Inspiracją do stworzenia tego wideoklipu były sławne imprezy nowojorskiej bohemy organizowane przez Ande’go Warhola oraz film „Amelia”. Impreza, na którą trafia Margaret, przekształca się w wybuchową mieszankę dziwnych sytuacji i abstrakcyjnych. Uczestnicy tej szalonej prywatki oraz relacje miedzy nimi ewoluują od nieśmiałych i oficjalnych do nadzwyczaj wyzwolonych i pozbawionych pruderii.

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Piosenka dnia Jedynki