De Mono "Kochać inaczej" Symfonicznie

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2014 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w czwartek 27 marca w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
De Mono podczas koncertu z polska Orkiestrą Radiową
De Mono podczas koncertu z polska Orkiestrą RadiowąFoto: materiały promocyjne/Polskie Radio

Czwartkowa Piosenka dnia Jedynki pochodzi ze znanego już jedynkowym słuchaczom albumu "De Mono Symfonicznie". To największe przeboje zespołu De Mono w nowych aranżacjach, nagrane z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Radiowej.
Płyta "De Mono Symfonicznie" stanowi niecodzienne połączenie brzmienia muzyki klasycznej z rytmami muzyki popularnej. Ciekawostką jest to, że zespół usunął się w cień i większość swoich partii muzycznych oddał orkiestrze.

De Mono "Bez tajemnic" >>>
Nowe aranżacje sprawiają, że utwory De Mono odkrywamy na nowo.
Rangę wydarzenia podkreśla okładka albumu, którą specjalnie na potrzeby tego wydawnictwa zaprojektował Andrzej Pągowski.
***
De Mono gra na scenie niezmiennie od 27 lat. Takie utwory jak "Statki na niebie", "Kochać inaczej", "Ostatni pocałunek" czy "Póki na to czas" zna i śpiewa cała Polska. Zespół ma na swoim koncie 11 płyt i wiele nagród.

Płyta "De Mono Symfonicznie" dostępna w sklepie Polskiego Radia
Agencja Muzyczna Polskiego Radia/ag

Czytaj także

De Mono symfonicznie. Zupełnie nowe podejście do muzyki

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2014 16:21
W dniu premiery płyty "De Mono - Symfonicznie" muzycy grupy zjawili się w studiu Jedynki, by opowiedzieć o współpracy z Polską Orkiestrą Radiową, wspólnym nagrywaniu płyty i nowym brzmieniu ich największych przebojów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Początki De Mono - Krzywy stwierdza "nigdzie nie jadę"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2014 16:13
- Przyszedłem na próbę De Mono, by im powiedzieć, że w ogóle nie jestem zainteresowany byciem wokalistą grupy. To, co usłyszałem, zrobiło na mnie piorunujące wrażenie - wspomina swoje przystąpienie do zespołu Andrzej Krzywy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

De Mono: podczas pierwszej wizyty w studiu usłyszeliśmy, że nic z nas nie będzie

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2014 09:56
- W czasie tamtej sesji nagraliśmy chyba w sumie trzy utwory. To było nasze pierwsze zetknięcie z profesjonalnym studiem - mówił w Jedynce Piotr Kubiaczyk, basista De Mono.
rozwiń zwiń