Piosenka dnia Jedynki. Anna Wyszkoni "Na cześć wariata"

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2014 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w poniedziałek 19 maja w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Ania Wyszkoni
Ania WyszkoniFoto: Wojciech Kusiński/PR

Poniedziałkowa Piosenka Dnia Jedynki pochodzi z kolejnej solowej płyty Anny Wyszkoni zatytułowanej "Życie jest w porządku. Platynowa Edycja".

Swoim drugim solowym albumem pt. "Życie jest w porządku" Anna Wyszkoni potwierdziła dojrzałość i muzyczną metamorfozę, jaką przeszła w ciągu ostatnich kilku lat. Od podwójnie platynowego, solowego debiutu "Pan i Pani", który na dobre zmienił muzyczne losy artystki, minęło już prawie pięć lat. Dokładnie półtora roku od premiery drugiego krążka, "Życie jest w porządku" (Złota Płyta), Anna Wyszkoni powraca z jego specjalną edycją zawierającą cztery premierowe piosenki.
Album jest wyjątkową propozycją dla fanów artystki. Oprócz znanych już przebojów, jak "Zapytaj mnie o to kochany" czy "W całość ułożysz mnie" znajdą oni premierowe utwory, które specjalnie dla Anny napisali Seweryn Krajewski czy Robert Gawliński.

Od wydania drugiej płyty, w listopadzie 2012 roku, cały czas pracowałam nad kolejnymi piosenkami. Dostałam piękną kompozycję od pana Seweryna Krajewskiego. Kolejną nową piosenkę napisał dla mnie Robert Gawliński, z którym pracowałam już przy pierwszej edycji tej płyty. W jeden wieczór napisałam do niej tekst dla mojej dwuletniej córki, Poli, który "chodził za mną" już od dłuższego czasu. Jeden z tekstów napisał dla mnie i o mnie Jacek Cygan, z którym znam się od czasu występu w "Szansie na Sukces". Jacek zresztą bardzo sprytnie i tajemniczo do niego nawiązał w tym tekście. Ciekawa łamigłówka dla fanów polskiej muzyki. Nagrałam też chyba najodważniejszą i najdziwniejszą piosenkę w moim repertuarze, "Na cześć wariata", która ku mojej radości, ale i zaskoczeniu została singlem, promującym krążek. W sumie powstały cztery nowe utwory. Za mało, by wydać nową, pełnowymiarową płytę, a za dużo, żeby odłożyć do szuflady "na później". Stąd decyzja o wydaniu specjalnej edycji płyty "Życie jest w porządku". A że sprzedaż tej płyty zbliża się do platyny, nazwaliśmy ją "platynową". Tak jak cztery lata temu reedycję albumu "Pan i Pani", który był dla mnie przełomowy i zmienił w moim artystycznym życiu dosłownie wszystko – mówi Wyszkoni o swoim nowym wydawnictwie.
O najnowszej płycie artystka opowie w dniu premiery albumu – 20 maja – w "Muzycznej Jedynce".

(mat.Sony Music Poland/asz)

Czytaj także

Ania Wyszkoni rozśpiewała publiczność Lata z Radiem - zobacz koncert

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2013 11:33
Piosenkarka była gwiazdą wieczoru w Wysokiem Mazowieckiem. Trasa Lata z Radiem trwa przez całe wakacje. Zapraszamy na kolejne koncerty!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ania Wyszkoni: praca nad płytą "Marek Jackowski" była piękna i radosna

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 15:19
- Marek Jackowski marzył, żeby wrócić na scenę i dać jeszcze ludziom coś od siebie. Bardzo emocjonalnie podchodził do tej płyty i starannie dobierał sobie gości. Czuję się zaszczycona, że mogłam się wśród nich znaleźć - mówiła w Jedynce Ania Wyszkoni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Jackowski, Ania Wyszkoni "Odnajdziemy się"

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2014 17:23
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w piątek 31 stycznia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń