X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piosenka dnia Jedynki. Kombi Łosowski "Jaki jest wolności smak"

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2014 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w piątek 1 sierpnia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Lecie z Radiem" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Kombi Łosowski
Kombi ŁosowskiFoto: Łukasz Gawroński/mat. promocyjne

Piosenka Dnia Jedynki zapowiada kolejny album zespołu, który zostanie wydany w tym roku.
Muzyka powstała w styczniu, a tekst w marcu 2014. Utwór ma  uniwersalne przesłanie wolności, a jego twórcy, duet Łosowski - Dutkiewicz, ten sam, który stworzył "Słodkiego miłego życia", nie ukrywa, że inspiracją były wydarzenia na Ukrainie i 25-lecie polskiej wolności.
"Jaki jest wolności smak" to kolejny utwór zespołu o tematyce wolnościowej. Było ich kilka w czasie PRL na czele ze "Słodkiego miłego życia" ze słynną frazą "bez chłodu, głodu i bicia". A już w wolnej Polsce w 1991 powstały "Nowe narodziny" - utwór instrumentalny skomponowany przez Łosowskiego w czasie, gdy Litwa musiała bronić świeżo odzyskanej wolności przed rosyjskimi czołgami. W roku 2008, w czasie krwawych zamieszek w Tybecie, powstała piosenka "Pekin".
Zasadniczym muzycznym elementem nowej piosenki "Jaki jest wolności smak" jest świetny głos Zbyszka Fila, który ekspresyjnie zaśpiewał pieśń i chórki. Są też nowości w warstwie instrumentalnej. Brzmienie zespołu, w tym utworze jest nieco inne niż to, które znane jest od lat 80.
KOMBI to z reguły brzmienie bardzo elektroniczne, wynikające z charakterystycznej gry lidera na syntezatorach oraz z zastosowania elektronicznych perkusji SIMMONS i ROLAND. A w nowym utworze są akustyczne bębny - zresztą nagrane na setkę - oraz tradycyjne kotły orkiestrowe timpani i klasyczny drewniany flet. Natomiast brzmienia syntezatorów są mocno nasycone lub specjalnie przesterowane, dzięki czemu cała muzyka brzmi wyjątkowo soczyście. Jest też ciekawostka: Łosowski potrzebując do tego utworu dźwięków prawdziwych dzwonów, zagrał na zabytkowym gdańskim carillonie na wieży kościoła św. Katarzyny. Tradycyjnie lider wykorzystał w utworze kilka ciekawych sampli ze swojej bogatej biblioteki dźwięków ze świata.
"Jaki jest wolności smak" zapowiada nowy rozdział w historii zespołu.

(mat. promocyjne/asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piosenka dnia Jedynki. Mando Diao "Sweet wet dreams"

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2014 21:20
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w poniedziałek 21 lipca w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Lecie z Radiem" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenka dnia Jedynki. Ewa Farna "Tajna misja"

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2014 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki we wtorek 22 lipca w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Lecie z Radiem" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenka Dnia Jedynki. Love Kings "Hollywood"

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki we wtorek 29 lipca w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Lecie z Radiem" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenka dnia Jedynki. Vance Joy "Riptide"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2014 17:57
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w środę 30 lipca w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Lecie z Radiem" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń