Piosenka dnia Jedynki. Paul McCartney "Early Days"

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2014 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w czwartek 14 sierpnia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Lecie z Radiem" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Paul McCartney. Kadr z teledysku do piosenki Early Days
Paul McCartney. Kadr z teledysku do piosenki "Early Days"Foto: MPL Communications/MJ Kim Image

Czwartkowa Piosenka Dnia Jedynki pochodzi z szesnastego solowego albumu Paula McCartneya "NEW", który spotkał się ze świetnym przyjęciem.
W Wielkiej Brytanii w rankingu albumów płytowych zajął 3. miejsce, podobnie jak w amerykańskim rankingu US Billboard. W przeciągu paru miesięcy, w samej Ameryce sprzedało się blisko ćwierć miliona sztuk tego albumu. "NEW" znalazł się też na liście Top10 w 17 różnych krajach, w tym na pierwszej pozycji w rankingach japońskich. Od momentu  wydania krążek otrzymał status srebrnej płyty na terenie Zjednoczonego Królestwa i Francji, status złotej płyty w Japonii i Polsce, a w Rosji tytuł płyty platynowej.
Pretekstem do zaprezentowania kolejnego utworu z albumu "NEW" jest niezwykły teledysk, którego reżyserem jest Vincent Haycock. Historia zaczyna się od bardzo intymnego nagrania artysty grającego solo na akustycznej gitarze. Pod koniec filmu Paul gra z zespołem gitarzystów bluesowych, wśród których jest jego przyjaciel Johnny Depp.

Kadr
Kadr z teledysku do piosenki "Early Days". Fot. MPL Communications/MJ Kim Image


"Film jest poetyckim hołdem złożonym legendarnym początkom współpracy między Paulem McCartneym i Johnem Lennonem – twierdzi Vincent i dodaje - Ta historia w swojej istocie ma uniwersalne przesłanie, mówi o dwóch dzieciakach, których łączyła pasja do muzyki i którzy postanowili założyć zespół, a jednocześnie  zaprzyjaźnili się. Ten film mówi  o nich, ale także o losach każdego zespołu i wszystkich  młodych ludzi próbujących stworzyć swój zespół, bez względu na przeciwności losu i bez względu na to, czy udało im się osiągnąć sukces. Uniwersalność tej historii zainspirowała mnie do umieszczenia akcji filmu w stanie Mississippi w latach 50. To był czas, w którym powstał zespół The Beatles – czas amerykańskiego rock&rolla i bluesa, który  rozkwitał w delcie Mississippi w latach 50.  Early Days mówi o młodych ludziach, którzy inspirują się wzajemnie i myślą podobnie.”
(Universal Music Poland/asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piosenka dnia Jedynki. Wojciech Ezzat "Radość"

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2014 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki we wtorek 8 lipca w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Lecie z Radiem" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenka dnia Jedynki. Passenger "Scare Away The Dark"

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2014 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w środę 9 lipca w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Lecie z Radiem" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenka dnia Jedynki. Train "Angel In Blue Jeans"

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2014 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w piątek 11 lipca w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Lecie z Radiem" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenka Dnia Jedynki. Love Kings "Hollywood"

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki we wtorek 29 lipca w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Lecie z Radiem" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń