Piosenka dnia Jedynki. Renata Przemyk "Kłamiesz"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2014 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w piątek 19 września w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Lecie z Radiem" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Fragment okładki albumu Renaty Przemyk Rzeźba dnia
Fragment okładki albumu Renaty Przemyk "Rzeźba dnia"Foto: materiały promocyjne/Universal Music Polska

Piątkowa Piosenka dnia Jedynki zapowiada nowy album artystki zatytułowany "Rzeźba Dnia". Wielu ta płyta zaskoczy i na pewno nikogo nie pozostawi obojętnym. Oto słowa samej wokalistki na temat krążka:
"Rzeźba dnia" to piosenki o tym, co jest teraz, dokładnie w tym momencie życia. Na serio i na żarty. Szeptem, loopem, z piersi, z głowy, na wiele instrumentów, kota, wilka i kobietę. O tym, co jest z nami, ze światem wokół, między ludźmi bliskimi i wszystkimi innymi. Wszystko, co nam się przydarza i to, co wybieramy każdego dnia sprawia, że jesteśmy tacy, a nie inni. Dzień, który sobie "wyrzeźbiliśmy", ludzie i sytuacje, które próbujemy ulepić według własnego pomysłu i gustu- zadowalają nas albo nie - ale to, co jest - jest takie tylko dziś!

Muzyka w Polskim Radiu >>> Słuchaj na moje.polskieradio.pl

Kochanek dotykając namiętnie wymarzoną kobietę, miłosnymi gestami rzeźbi ją na podobieństwo swojego ideału. Jutro wyrzeźbi tę samą ponownie albo inną. Kłamstwo bywa traktowane jako środek artystyczny w rzeźbieniu życia - dziś będzie piękne! Są też tacy, którzy przedkładają etykę nad estetyką. Możemy oszukiwać siebie albo innych. Kłamać pięknie albo słabo. Albo nie robić nic - ważne, żeby to była nasza decyzja. Wtedy nie ma podstaw do pretensji. Wtedy jest prawda o nas samych. Możemy też zwyczajnie fantazjować. Możemy latać naprawdę albo tylko udawać. Możemy tak dawać słowo, żeby nie mieć go już dla siebie. Możemy brać albo być brani. I nie od nas zależy, jak ładni jesteśmy w łóżku czy w grobie, ale od tego, jak ta druga osoba patrzy i jak żywa jest nasza miłość. Bo ważna jest prawda i miłość.

Ta pierwsza jest często ukryta i czasem łatwiej stworzyć własną. Ale jeśli ta druga nie jest kompletnie ślepa, to dojrzy tę najpiękniejszą część w życiu i w ukochanej osobie, a resztę otoczy niepozbawioną czułości refleksją, że jutro będzie lepiej "wyrzeźbioną" wersją dziś. Kto rzeźbi z miłością, będzie miłością nagrodzony. Nie tylko miłością własną."
Autorką okładki jest Marianna Strychowska.
(mat. prom. Universal Music Polska/ag)

Czytaj także

Piosenka dnia Jedynki. Mikky Ekko "Smile"

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w czwartek 4 września w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Lecie z Radiem" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenka dnia Jedynki. Kasia Stankiewicz "Lucy"

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2014 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w piątek 5 września w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Lecie z Radiem" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenka dnia Jedynki. Barbra Streisand feat. Billy Joel "New York State of Mind"

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2014 16:53
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w poniedziałek 8 września w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Lecie z Radiem" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń