Piosenka dnia Jedynki. Shirley Bassey "This is what you are"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki we wtorek 25 listopada w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Fragment okładki płyty Hello Like Before Shirley Bassey
Fragment okładki płyty "Hello Like Before" Shirley Bassey Foto: materiały promocyjne/Sony Music

Czy pamiętają państwo tak wspaniałe utwory jak "Diamonds are forever" czy "Goldfinger"? Zatem na pewno doskonale znają państwo znakomitą wokalistkę Shirley Bassey, która powraca właśnie z nową, pierwszą od 5 lat studyjną płytą "Hello like before". Wtorkowa Piosenka dnia Jedynki "This is what you are" promuje ten krążek.
Bassey to jedna z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek na świecie, właściwie to Dama Shirley Bassey, bo taki honorowy tytuł otrzymała w 1999 roku.
Jej nowa płyta "Hello like before" to wybór najważniejszych piosenek XX wieku, które Shirley pragnęła zaprezentować w swojej interpretacji. Dodając do nich smaczków, jakie tylko ona potrafi nadać swoim charakterystycznym wokalem. Podróż po muzycznych dekadach zahacza o tak słynne utwory jak "Englishman nn New York" Stinga, "Wild ss the wind" Niny Simone, "Hey Jude" The Beatles czy "It was a very good year" znanego z wykonania Franka Sinatry. Są utwory zabawne i teatralnie poważne, epickie i emocjonalne jak na przykład kompozycja "MacArthur Park", której nagrywanie szło wyjątkowo opornie.

- Rozklejałam się za każdym razem, kiedy podchodziłam do jej śpiewania. Myśleliśmy, że nigdy jej nie skończymy. Mam nadzieje, że Wam też zakręci się łezka w oku podczas jej słuchania – wspomina sama artystka.
Jest również powrót do słynnego tematu z filmu o przygodach Jamesa Bonda – "Goldfinger". - Prawda jest taka, że 50 lat temu nie trafiłam w kilka dźwięków. Dopiero teraz miałam okazję to poprawić. Ten utwór tak wiele dla mnie znaczy, że w studiu przy Abbey Road nagrywałam ją w sukni wieczorowej! - zdradza Shirley Bassey.

materiały promocyjne/Sony Music

Zobacz więcej na temat: Piosenka dnia Jedynki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piosenka Dnia Jedynki. Jacek Stęszewski "Drzwi"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2014 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w czwartek 20 listopada w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenka Dnia Jedynki. MISS 600 "Vanishing Act"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2014 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w piątek 21 listopada w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenka Dnia Jedynki. Robert Janowski & Piotr Salata "I tak od lat"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2014 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w poniedziałek 24 listopada w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń