VOX i Legendarne Melodie "Tęczowy most" - posłuchaj w całości

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2014 17:32
Tę kompozycję słuchacze radiowej Jedynki po raz pierwszy usłyszeli latem, kiedy to ubiegała się ona o zwycięstwo w konkursie opolskich Super Premier. Utwór "Tęczowy most" 4 grudnia był Piosenką Dnia Jedynki.
Audio
VOX tworzą  Witold Paszt, Dariusz Tokarzewski i Jerzy Słota
VOX tworzą Witold Paszt, Dariusz Tokarzewski i Jerzy SłotaFoto: TVP/PAP/Jan Bogacz

Wtedy to właśnie Witold Paszt i jego koledzy wykonali "Tęczowy most", do którego słowa napisał Wojciech Młynarski, a muzykę skomponował jego syn - Jan Młynarski.

W jednym z wywiadów "Muzycznej Jedynki" Jan Młynarski zdradził Pawłowi Sztompke, że nie nazywa piosenki kompozycją, tylko produkcją. – "To dość prosta kompozycja – wyjaśniał - Jest to piosenka popowa, która ma się ładnie wpisać w główny nurt, w związku z czym produkcja jest równie ważna, co kompozycja.”

"Ja z kolei mam nadzieję, że wrócą stare czasy, strasznie za nimi tęsknię – dodał Witold Paszt - Może tak się stanie za sprawą kompozycji Janka? "Tęczowy most", który był Piosenką dnia Jedynki, jest świetnym przykładem pięknej melodii, połączonej z lekkim i optymistycznym tekstem, dzięki czemu ma duże szanse wpaść ludziom w ucho.” – przekonywał artysta.

Paweł Sztompke spytał Jana Młynarskiego o to, jak się współpracuje z rodziną. – "To było dosyć proste, proces twórczy był bardzo krótki. Miałem pomysł, przyszedłem do taty i zapytałem, czy może coś napisać, na co powiedział, bym zadzwonił za tydzień." – odpowiedział Jan Młynarski. Po umówionym czasie Wojciech Młynarski napisał tekst piosenki "Tęczowy most".

Z tą propozycją piosenki Jan Młynarski zadzwonił do Witolda Paszta i powiedział, że chce, by zaśpiewał ją zespół VOX. – "Najpierw byłem zaskoczony, a gdy ją usłyszałem, to pomyślałem, że to powrót do pięknych czasów - fajnego, chórowego śpiewania z lat 80. Wydaje mi się, że Janek zdecydował się na nas, bo poszukiwał jednorodnego męskiego brzmienia wokalnego." - komentował wokalista VOX.

Jan Młynarski towarzyszył muzykom VOX na scenie w czasie opolskiego koncertu razem ze swoim zespołem Legendarne Melodie.

mat.promocyjne,tj

Czytaj także

Piosenka dnia Jedynki. Faada Freddy "We Sing In Time"

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2014 18:04
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w poniedziałek 1 grudnia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenka dnia Jedynki. IRA "Miłość"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2014 17:02
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki we wtorek 2 grudnia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posłuchaj piosenki dnia Jedynki. Indila "Love Story"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2014 17:00
Piosenki można było słuchać na antenie Jedynki w środę 3 grudnia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń