VOX i Legendarne Melodie "Tęczowy most" - posłuchaj w całości

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2014 17:32
Tę kompozycję słuchacze radiowej Jedynki po raz pierwszy usłyszeli latem, kiedy to ubiegała się ona o zwycięstwo w konkursie opolskich Super Premier. Utwór "Tęczowy most" 4 grudnia był Piosenką Dnia Jedynki.
Audio
VOX tworzą  Witold Paszt, Dariusz Tokarzewski i Jerzy Słota
VOX tworzą Witold Paszt, Dariusz Tokarzewski i Jerzy SłotaFoto: TVP/PAP/Jan Bogacz

Wtedy to właśnie Witold Paszt i jego koledzy wykonali "Tęczowy most", do którego słowa napisał Wojciech Młynarski, a muzykę skomponował jego syn - Jan Młynarski.

W jednym z wywiadów "Muzycznej Jedynki" Jan Młynarski zdradził Pawłowi Sztompke, że nie nazywa piosenki kompozycją, tylko produkcją. – "To dość prosta kompozycja – wyjaśniał - Jest to piosenka popowa, która ma się ładnie wpisać w główny nurt, w związku z czym produkcja jest równie ważna, co kompozycja.”

"Ja z kolei mam nadzieję, że wrócą stare czasy, strasznie za nimi tęsknię – dodał Witold Paszt - Może tak się stanie za sprawą kompozycji Janka? "Tęczowy most", który był Piosenką dnia Jedynki, jest świetnym przykładem pięknej melodii, połączonej z lekkim i optymistycznym tekstem, dzięki czemu ma duże szanse wpaść ludziom w ucho.” – przekonywał artysta.

Paweł Sztompke spytał Jana Młynarskiego o to, jak się współpracuje z rodziną. – "To było dosyć proste, proces twórczy był bardzo krótki. Miałem pomysł, przyszedłem do taty i zapytałem, czy może coś napisać, na co powiedział, bym zadzwonił za tydzień." – odpowiedział Jan Młynarski. Po umówionym czasie Wojciech Młynarski napisał tekst piosenki "Tęczowy most".

Z tą propozycją piosenki Jan Młynarski zadzwonił do Witolda Paszta i powiedział, że chce, by zaśpiewał ją zespół VOX. – "Najpierw byłem zaskoczony, a gdy ją usłyszałem, to pomyślałem, że to powrót do pięknych czasów - fajnego, chórowego śpiewania z lat 80. Wydaje mi się, że Janek zdecydował się na nas, bo poszukiwał jednorodnego męskiego brzmienia wokalnego." - komentował wokalista VOX.

Jan Młynarski towarzyszył muzykom VOX na scenie w czasie opolskiego koncertu razem ze swoim zespołem Legendarne Melodie.

mat.promocyjne,tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piosenka dnia Jedynki. Faada Freddy "We Sing In Time"

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2014 18:04
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w poniedziałek 1 grudnia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenka dnia Jedynki. IRA "Miłość"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2014 17:02
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki we wtorek 2 grudnia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posłuchaj piosenki dnia Jedynki. Indila "Love Story"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2014 17:00
Piosenki można było słuchać na antenie Jedynki w środę 3 grudnia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń