Grzegorz Małecki "Dzwonku dzwoń, świeczko płoń" - posłuchaj Piosenki dnia

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2014 17:08
Piosenki można było słuchać na antenie Jedynki w poniedziałek 22 grudnia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Audio
  • Grzegorz Małecki "Dzwonku dzwoń, świeczko płoń" (Piosenka dnia Jedynki)
Grzegorz Małecki
Grzegorz MałeckiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Poniedziałkowa Piosenka dnia Jedynki to utwór w wykonaniu Grzegorza Małeckiego - autorstwa Grzegorza Wasowskiego, który napisał słowa i Macieja Małeckiego, który skomponował muzykę.
Piosenka powstała na przygotowywaną płytę "Marmolada na księżycu".
Całość zawiera niezwykle oryginalne, bogate i różnorodne teksty Grzegorza Wasowskiego nawiązujące do czasów świetności polskiej piosenki w muzycznym, mistrzowskim opracowaniu Macieja Małeckiego.
Czternaście utworów zróżnicowanych tematycznie i stylistycznie obejmujących żarty rodzajowe, lirykę miłosną, blues, kołysankę czy kolędę – to najwyższej próby przedstawiciele piosenki literackiej.
Autorzy pragną przywrócić świetność polskich tekstów rozrywkowych, za którymi, jak wierzymy, wciąż tęsknią Słuchacze.
Obok Grzegorza Małeckiego słyszą Państwo Polską Orkiestrę Radiową pod dyrekcją Piotra Komorowskiego.
Wykonawcy zapewnili utworom najwyższej jakości wartości interpretacyjne.
***
Grzegorz Małecki: aktor Teatru Narodowego, absolwent Akademii Teatralnej, laureat wielu nagród aktorskich za wybitne kreacje teatralne, popularny aktor filmowy, wykształcony muzyk, utalentowany wokalista.
Grzegorz Wasowski: Piórotechnik po maturze, autor i odtwórca własnych tekstów satyrycznych, mistrz zagadek i kalamburów, radiowy dziennikarz muzyczny, twórca audycji telewizyjnych (KOC, KAC), tłumacz, kustosz pamięci Jerzego Wasowskiego, wydawca.
Maciej Małecki: pianista i kompozytor muzyki instrumentalnej, orkiestrowej, kameralnej i rozrywkowej, wieloletni prezes Związku Kompozytorów Polskich, współpracował m.in. z STSem, Agnieszką Osiecką, Wojciechem Młynarskim, Jonaszem Koftą, współpracuje m.in.  z Teatrem Narodowym.
www.wasowscy.com/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Posłuchaj piosenki dnia. Kendra Morris "Spitting teeth"

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2014 17:18
Piosenki można było słuchać na antenie Jedynki w środę 17 grudnia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olly Murs "Can’t Say No" - posłuchaj Piosenki Dnia

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2014 17:05
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w czwartek 18 grudnia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olek Klepacz "Zwykły mały cud" - posłuchaj Piosenki dnia

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2014 17:10
"Dziś nawet zima traci swą moc, śnieżki radosny nadają ton" - śpiewają dziennikarze Radia Kielce, którzy po raz drugi nagrali świąteczny utwór. W pastorałce "Zwykły mały cud" towarzyszy im Olek Klepacz. Utwór był w piątek Piosenką dnia Jedynki.
rozwiń zwiń