Anna Wyszkoni "Prywatna Madonna" - posłuchaj Piosenki dnia Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2015 17:15
Piosenki można było posłuchać na antenie Jedynki w piątek 2 stycznia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Audio
Ania Wyszkoni podczas koncertu Lata z Radiem w Wysokiem Mazowieckiem
Ania Wyszkoni podczas koncertu Lata z Radiem w Wysokiem MazowieckiemFoto: Redakcja Lata z Radiem

Piosenka Dnia Jedynki pochodzi ze znanego już jedynkowym słuchaczom albumu zatytułowanego "Życie jest w porządku". Trzeci singiel z platynowej edycji tej płyty to piękna i nostalgiczna kompozycja Seweryna Krajewskiego, którą Ania zadedykowała swojej mamie.

Swoim drugim solowym albumem artystka potwierdziła dojrzałość i muzyczną metamorfozę, jaką przeszła w ciągu ostatnich kilku lat.

Od wydania drugiej płyty, w listopadzie 2012 roku, cały czas pracowałam nad kolejnymi piosenkami. Dostałam piękną kompozycję od pana Seweryna Krajewskiego. Kolejną nową piosenkę napisał dla mnie Robert Gawliński, z którym pracowałam już przy pierwszej edycji tej płyty. W jeden wieczór napisałam do niej tekst dla mojej dwuletniej córki, Poli, który „chodził za mną” już od dłuższego czasu. Jeden z tekstów napisał dla mnie i o mnie Jacek Cygan, z którym znam się od czasu występu w „Szansie na Sukces”. Jacek zresztą bardzo sprytnie i tajemniczo do niego nawiązał w tym tekście. Ciekawa łamigłówka dla fanów polskiej muzyki. Nagrałam też chyba najodważniejszą i najdziwniejszą piosenkę w moim repertuarze, „Na cześć wariata”, która ku mojej radości, ale i zaskoczeniu została singlem  promującym krążek. W sumie powstały cztery nowe utwory. Za mało, by wydać nową, pełnowymiarową płytę, a za dużo, żeby odłożyć do szuflady „na później”. Stąd decyzja o wydaniu specjalnej edycji płyty „Życie jest w porządku”. A że sprzedaż tej płyty zbliża się do platyny, nazwaliśmy ją „platynową” - mówi Wyszkoni o swoim najnowszym wydawnictwie.

Za produkcję nowych piosenek odpowiadają: Kuba Galiński, Bogdan Kondracki i Marcin Trojanowicz. Model polegający na współpracy z kilkoma producentami, który artystka zastosowała już przy poprzedniej płycie, sprawdził się na tyle, że postanowiła go kontynuować. To sprawiło, że każda z czterech nowych piosenek ma inny charakter i brzmi jak oddzielna opowieść. Łączy je jedno: charakterystyczny, magnetyzujący głos Anny Wyszkoni.

mat.promocyjne, tj