Łukasz Zagrobelny "Tylko z Tobą chcę być sobą" - posłuchaj

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2015 17:10
Piosenki można było słuchać na antenie Jedynki w środę 7 stycznia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Audio
  • Łukasz Zagrobelny "Tylko z Tobą chcę być sobą" (Piosenka dnia Jedynki)
Łukasz Zagrobelny na scenie Lata z Radiem
Łukasz Zagrobelny na scenie Lata z RadiemFoto: Redakcja Lata z Radiem

"Tylko z Tobą chcę być sobą" to nowy singiel Łukasza Zagrobelnego. Piosenka promuje film "Wkręceni 2”.
Ostatnia jak do tej pory studyjna płyta Łukasza Zagrobelnego "Ja tu zostaję" ukazała się w 2012 roku. Znalazły się na niej przeboje "U mnie maj" czy "Ja tu zostaję". Wkrótce po premierze zdobyła status złotej płyty. Wokalista odniósł duży sukces na 49. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 2012 r. otrzymał z rąk Kamila Dąbrowy – dyrektora Programu Pierwszego Polskiego Radia Super Nagrodę Radiowej Jedynki. Był to występ w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego oraz jego retransmisja na antenie Radiowej Jedynki. Zapis tego koncertu został wydany w 2013 roku na albumie "Symfonicznie".


Przez ostatnie trzy lata Łukasz Zagrobelny zagrał wiele koncertów. Niedawno zaczął pracę nad nowym materiałem. - Mam nadzieję, że "Tylko z Tobą chce być sobą" przyniesie mi tyle samo szczęścia, co "Nie kłam, że kochasz mnie". Filmowi "Wkręceni 2" życzę wielu widzów, a Państwu radości z muzyki - mówi artysta.
Film "Wkręceni 2" to drugą część komedii Piotra Wereśniaka. Film, w którym zobaczymy Pawła Domagałę w towarzystwie między innymi Małgorzaty Sochy, Marty Żmudy - Trzebiatowskiej oraz Anny Muchy, trafi na ekrany kin 16 stycznia. Tym razem Szyja i Fikoł – bohaterowie znani z pierwszej części filmu – wyruszą na podbój stolicy i polskiego showbiznesu, odsłaniając przed widzami świat gwiazd znany z kolorowych magazynów i programów rozrywkowych.
Łukasz Zagrobelny jest z wykształcenia dyrygentem chóralnym. W 1998 roku na jednym z festiwali zauważyła go i doceniła Elżbieta Zapendowska i dzięki temu trafił na warsztaty wokalne. Rok później znalazł się w gronie debiutantów Festiwalu Opolskiego. Zaśpiewał piosenkę z repertuaru Mieczysława Szcześniaka "Przyszli o zmroku". Śpiewał chórki w zespole Natalii Kukulskiej i artystów takich jak Maryla Rodowicz czy Ryszard Rynkowski. Pracował w wielu programach telewizyjnych, na przykład "Show Time" oraz "Idol". W 2000 roku związał się z Teatrem Muzycznym Roma, gdzie wystąpił w "Miss Saigon', "Grease”, "Kotach”, "Tańcu Wampirów", "Akademii Pana Kleksa” "Deszczowej piosence" i "Les Misérables". W 2007 roku spełniło się jego największe marzenie - wydał swój pierwszy solowy album "Myśli warte słów".
pg