Ed Sheeran "Thinking Out Loud" - posłuchaj

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2015 17:10
Po świetnie przyjętym debiucie "+" z 2011 roku, Ed Sheeran wydaje kolejną płytę. Album nosi tytuł "x" i odsłania jeszcze bardziej dojrzałe oblicze utalentowanego 23-latka
Audio
  • Ed Sheeran "Thinking Out Loud" (Piosenka dnia Jedynki)
Ed Sheeran
Ed SheeranFoto: mat. promocyjne

Krążek zdobył szczyty list przebojów w 12 krajach i sprzedał się na świecie w nakładzie ponad 2 milionów egzemplarzy. W Polsce płyta pokryła się platyną, a sukcesy święciły single "Sing" i "Don’t". Niedawno do sieci i telewizji muzycznych trafił nowy teledysk Anglika zrealizowany do "Thinking Out Loud". Obrazek o tyle nietypowy, że Ed wykonuje w nim charakterystyczny układ choreograficzny, czego wcześniej nie robił i zarzekał się, że nie zrobi… Klip powstał w Los Angeles, a wyreżysewował go Emil Nava (wcześniej zrealizował wideoklipy do numerów Sheerana "The A Team" oraz "Give Me Love"). Jak Ed tańczy? Przekonajcie się sami:

"To jedna z moich ulubionych piosenek na płycie, jeśli nie najbardziej ulubiona. Wspaniale gra się ją na żywo i wiele dla mnie znaczy. Chciałem, żeby to wideo wyróżniało się czymś, więc zaproponowałem, żeby akcja miała miejsce na parkiecie tanecznym. Miałem pięć godzin lekcji tańca dziennie w ciągu miesiąca, gdy byłem na trasie koncertowej po USA. Mam nadzieję, że się opłaciły. Kocham ten klip i mam nadzieję, że wy też go pokochacie" – mówił artysta.
Przypomnijmy też, że promując album "x" Ed Sheeran odwiedzi Polskę. Najpopularniejszy brytyjski wokalista młodego pokolenia, laureat dwóch BRIT Awards, nagrody Ivor Novello oraz nominowany do Grammy wystąpi 13 lutego 2015 roku na warszawskim Torwarze.
Piosenka Dnia Jedynki powstała podczas trasy koncertowej po Australii w 2011 roku i stanowi swoisty łącznik pomiędzy nowym i starym wydawnictwem. Po takim wstępie napisanie kolejnych utworów przyszło 23-latkowi z zaskakującą łatwością.
Zapierający dech w piersi, zamykający płytę "Afire Love" Ed zadedykował swojemu dziadkowi, który zmarł podczas Świąt Bożego Narodzenia. "W rodzinie zawsze uchodził za bohatera. Zacząłem pisać ten kawałek dwa tygodnie przed jego śmiercią" – opowiada wokalista.

Przejmująca ballada "Photograph" powstała w maju 2012 roku w pokoju hotelowym w Kansas. Ed był wówczas w trakcie trasy ze Snow Patrol. Prace nad piosenką "Don’t" rozpoczęły się od gitarowego riffu zarejestrowanego na telefonie.
Na wersji deluxe płyty znajdzie się również utwór "I See Fire" napisany na ścieżkę dźwiękową do filmu "Hobbit: Pustkowie Smauga".
(mat. promocyjne Warner Music Poland/asz)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Piosenka dnia Jedynki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Take Me To Church" - posłuchaj przeboju Hoziera

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2015 17:15
Młody Irlandczyk swoimi emocjonalnymi piosenkami błyskawicznie zawojował fanów muzyki po obu stronach oceanu.
rozwiń zwiń