Renata Przemyk "Nic To Jest" - posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 17:10
Singiel pochodzi z najnowszej plyty Renaty Przemyk "Rzeźba Dnia". Album ten, nowocześnie zaaranżowany, zaskakuje dość odważną kreacją muzyczną artystki.
Audio
Renata Przemyk
Renata PrzemykFoto: Wojciech Kusiński/PR

Już pierwszy singiel "Kłamiesz" spowodował niemałe zaskoczenie i pytanie: na ile elektronika i wyrazisty bit zdominuje twórczość Renaty Przemyk?
- "Rzeźba dnia" to piosenki o tym co jest teraz, dokładnie w tym momencie życia. Na serio i na żarty. Szeptem, loopem, z piersi, z głowy, na wiele instrumentów, kota, wilka i kobietę. O tym co jest z nami, ze światem wokół, między ludźmi bliskimi i wszystkimi innymi. Wszystko co nam się przydarza i to co wybieramy każdego dnia sprawia, że jesteśmy tacy a nie inni. Dzień, który sobie "wyrzeźbiliśmy", ludzie i sytuacje, które próbujemy ulepić według własnego pomysłu i gustu - zadowalają nas albo nie - ale to co jest, jest takie tylko dziś! - tłumaczy wokalistka.
Renata Przemyk to artystka niezwykła, która od lat konsekwentnie podąża własną drogą, nie poddając się zewnętrznym wpływom, łącząc doskonałe kompozycje z nieszablonowymi pomysłami na aranżacje utworów. Twórczość Renaty Przemyk można określić jako niebanalną, melodyjną, ale zarazem błyskotliwie zaaranżowaną i przede wszystkim zagraną.
Artystka ma na swoim koncie wiele płyt i nagród, została doceniona zarówno przez krytykę jak i publiczność. W tym roku świętuje 25 lecie swojej działalności artystycznej.

(Universal Music Polska, ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Renata Przemyk: moje piosenki mogą drażnić, byle nie były obojętne

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 12:00
Nowa płyta Renaty Przemyk "Rzeźba dnia" to pierwszy album, z którego artystka jest w pełni zadowolona. Jak tłumaczyła w "Muzycznej Jedynce", pracowała nad nim dwa lata i dzięki temu wszystko jest dopięte na ostatni guzik. - To jest to, co chcę dać ludziom - powiedziała Przemyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Renata Przemyk: nie chowam piosenek do szuflady

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 12:00
- Jeśli uznam utwór za niewystarczająco dobry, by znalazł się na płycie, po prostu go kasuję. Nie odkładam, wykorzystuję tu i teraz - wyjaśnia bohaterka cyklu "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Praca Renaty Przemyk powędruje aż do Nowej Zelandii

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2014 16:35
O 7700 złotych wzbogaciło się konto "Choinek Jedynki" po licytacji prac Przyjaciół Radiowej Jedynki w Krośnie. Pod przysłowiowy młotek poszły prace Magdaleny Zawadzkiej, Renaty Przemyk i Zygmunta Miłoszewskiego.
rozwiń zwiń