Kamila Adamiec "Perfect night". Posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 17:13
Piosenki można było posłuchać na antenie Jedynki w piątek 30 stycznia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.10, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Audio
Kamila Adamiec
Kamila AdamiecFoto: materiały promocyjne/Music Rec.

Utwór zatytułowany "Perfect night" to druga piosenka w solowej dyskografii 21-letniej Kamili Adamiec.
Młoda wokalistka już wcześniej mogła poszczycić się osiągnięciami muzycznymi. Studyjnie zagościła w kilku produkcjach hip-hopowego producenta Zbigniewa "Zbyla" Sarnowskiego (m.in. "Hold The Light"). Estradowo zaś doświadczenie zdobywała w popularnym talent show "Must Be the Music", gdzie doszła aż do półfinału.
Jesienią 2014 roku debiutancki utwór Kamili pod tytułem "Tańczę" otworzył nowy etap w karierze solistki, która wśród swoich ulubionych piosenkarek wymienia między innymi Jessie J, Cassie i Beyonce.
"Perfect night" to następca "Tańczę" i nagranie poszerzające stylistyczne spektrum, w jakim porusza się młoda gwiazda. Dyskotekowy bit przywołuje miłe skojarzenia z funkową muzyką przełomu XX i XXI wieku w rodzaju przebojów takich grup jak Jamiroquai, Moloko czy Basement Jaxx. Ten atrakcyjny fundament uzupełnia nośny tekst, tym razem w języku angielskim oraz bogata aranżacja uwzględniająca karnawałowe w klimacie dźwięki trąbki.
Wartość, jaką do krajowej sceny pop wnosi Kamila to melodyczny smak i głębokie poszanowanie dla bogatego dorobku wyrafinowanego kobiecego popu w Polsce.
W przeszłości chwytliwe refreny i parkietowy sznyt z subtelną nutą jazzowego czucia harmonii  łączyły u nas między innymi Anna Jurksztowicz czy Reni Jusis. Adamiec z powodzeniem wpisuję się w tę tradycję, proponując nagranie równie przystępne, kuszące wręcz imprezowym blichtrem, co urokliwe i inteligentne kompozycyjnie.
materiały promocyjne/Music Rec./pg

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Piosenka dnia Jedynki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Katzenjammer "Lady Grey". Posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2015 09:26
Piosenki można było posłuchać na antenie Jedynki we wtorek 27 stycznia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Chrzanowska "Do góry nogami" - posłuchaj

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2015 19:34
Środowa Piosenka dnia Jedynki to trzeci singiel z najnowszego albumu Agnieszki Chrzanowskiej zatytułowanego "Piosenki do mężczyzny".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Knopfler "Beryl" - posłuchaj

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2015 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w czwartek 29 stycznia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.10, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05
rozwiń zwiń