X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Violetta Villas "Spójrz prosto w oczy" - posłuchaj

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2015 21:39
Piosenki można będzie posłuchać na antenie Jedynki we wtorek 3 lutego w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.10, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Audio
  • Violetta Villas "Spójrz prosto w oczy" (Piosenka dnia Jedynki)
Violetta Villas Spójrz prosto w oczy - posłuchaj
Foto: Kuba ns1/Wikimedia Commons/CC

Wtorkowa Piosenka dnia Jedynki pochodzi z pierwszej z serii jubileuszowych płyt wydanych z okazji 90-lecia Polskiego Radia - Polska Nostalgia. Historia polskiej piosenki, utrwalona w studiach i na taśmach Polskiego Radia. Piosenki które wytrzymały próbę czasu i z jednej będą materiałem edukacyjnym dla młodych i jednocześnie sentymentalną podróżą dla starszych słuchaczy.
Są oczywiście wielkie przeboje, ale nie dlatego, że kiedyś były wielkie tylko dlatego, że przetrwały próbę czasu, nie zestarzały się i słuchanie ich, wspominanie jest dziś formą estetycznej przyjemności. Będą też piosenki, które nigdy nawet nie otarły się o listy przebojów w swojej epoce, a dzisiaj cieszą nas swoją naturalnością melodii lub poetyckim tekstem.
Piosenka "Spójrz  prosto w oczy" została nagrana przez Violettę Villas w 1962 roku. Nagranie zrealizowano w studiu Polskiego Radia w Warszawie z towarzyszeniem Zespołu Instrumentalnego pod dyrekcją Krzysztofa Sadowskiego, jednocześnie kompozytora utworu. Tekst napisał Edward Fiszer.
Violetta Villas to jedna z najbardziej utytułowanych i utalentowanych polskich piosenkarek. Warunki głosowe, ogromny temperament, zjawiskowa uroda i burza włosów sprawiały, że artystka zdobyła ogromną popularność, co odbijało się niestety na życiu prywatnym. Tak wspomina artystkę dziennikarz muzyczny Marek Gaszyński: "Szła swoją drogą, choć w miarę tego marszu rosło w niej przekonanie, że wszyscy uwzięli się na nią; publiczność, krytycy, muzycy, organizatorzy. Swe żale wypowiadała nawet w przerwie między piosenkami, płakała na koncertach. Egzaltowana, łatwo się wzruszała, przy okazji niestety śmieszyła".
Piosenkę można odnaleźć na płycie" Polska Nostalgia 75+".  
(Polskie Radio/ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Połomski: Villas była trochę na bakier z dobrym smakiem

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2012 09:30
Pierwszy raz usłyszał jej śpiew podczas próby z Orkiestrą Polskiego Radia w Grand Hotelu. Debiutowali w tym samym czasie. Jerzy Połomski wspominał w Jedynce nie tylko Violettę Villas, lecz także złote czasy polskiej piosenki w ogóle.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Wróblewski wraca z płytą "Posłuchaj Mamo"

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2013 17:50
Bard z Zielonej Góry zebrał na niej utwory poświęcone pierwszym najważniejszym kobietom w naszym życiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Proces opiekunki Violetty Villas. Prokuratura składa apelację

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2015 15:15
Prokuratura Rejonowa w Kłodzku złożyła apelację od wyroku ws. opiekunki Violetty Villas - Elżbiety B. Śledczy chcą, by sąd uchylił wyrok uniewinniający B. z zarzutu dotyczącego psychicznego znęcania się nad artystką.
rozwiń zwiń