Irena Santor "Tabletki na miłość"

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2015 17:10
Piosenka Dnia Jedynki pochodzi z płyty zatytułowanej "Punkt widzenia". Album, wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia, miał premierą 3 listopada 2014 i ukazał się z okazji 80. urodzin Artystki.
Audio
  • Irena Santor "Tabletki na miłość" (Piosenka Dnia Jedynki)
Irena Santor
Irena SantorFoto: Wojciech Kusiński/PR

Muzykę do "Tabletek na miłość" skomponował Włodzimierz Nahorny, a słowa napisała Krystyna Gucewicz.
Repertuar na tę płytę stworzyli, specjalnie na zamówienie Ireny Santor, czołowi kompozytorzy i autorzy tekstów, m.in: właśnie Włodzimierz Nahorny, Seweryn Krajewski, Włodzimierz Korcz, Piotr Rubik, Janusz Sent, Andrzej Zarycki, Grzegorz Turnau, Ewa Lipska, Wojciech Młynarski, Jacek Cygan, Michał Rusinek.

Płyta "Punkt widzenia" do nabycia na sklep.polskieradio.pl >>>>
Album zawiera 16 piosenek premierowych i dwie sprzed lat – z tekstami Ireneusza Iredyńskiego i muzyką Jerzego Derfla.
Wszystkie utwory Irena Santor nagrała w studiach Polskiego Radia z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Radiowej. Za aranżację odpowiedzialni są: Tomasz Filipczak i Krzysztof Herdzin.
Marzeniem Artystki było, aby na płycie znalazły się także piosenki twórców krakowskich, z którymi nigdy przedtem nie pracowała. Tak też się stało. Dowodem na to jest utwór "O przepraszaniu", którego tekst napisał Michał Rusinek. Rusinek bardzo rzadko pisze piosenki, ale życzenie Ireny Santor było dla niego rozkazem. I tak powstały bezpretensjonalne, pełne lirycznego humoru słowa, do których muzykę skomponował Włodzimierz Korcz.

(Polskie Radio/asz)

Czytaj także

Urodziny Ireny Santor. "Radio to mój matecznik" [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2014 19:03
Podczas specjalnego wydania "Muzycznej Jedynki" świętowaliśmy wyjątkowy jubileusz, jakim była 80. rocznica urodzin Ireny Santor.
rozwiń zwiń