Van Morrison feat. Michael Bublé "Real Real Gone"

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2015 19:22
Piosenki można było posłuchać na antenie Jedynki w piątek 6 marca w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05
Audio
  • Van Morrison feat. Michael Bublé "Real Real Gone"
Fragment okładki płyty albumu Duets: Re-Working The Catalogue Vana Morrisona
Fragment okładki płyty albumu "Duets: Re-Working The Catalogue" Vana MorrisonaFoto: mat. prasowe

Piosenka Dnia Jedynki znajdzie się na najnowszej płycie legendarnego irlandzki barda, która ukaże się 24 marca i zatytułowana będzie "Duets: Re-Working The Catalogue".
Van Morrison nagrał nowe interpretacje swoich utworów. Nie są to jednak dobrze znane klasyki – artysta postanowił dać drugą szansę jednym ze swoich ulubionych kompozycji. Do współpracy przy płycie zaprosił artystów, których darzy szacunkiem i są dla niego inspiracją. Razem z nimi zmienił wydźwięk tych kompozycji – można wręcz stwierdzić, że wspólnie wyrzeźbili je na nowo. Na 35. płycie w karierze Vana Morrisona usłyszymy między innymi: właśnie Michaela Bublé, Steve”a Winwooda, Bobby Womacka, Marka Knopflera, Natalie Cole oraz córkę artysty – Shanę Morrison.
Płyta "Duets: Re-Working The Catalogue" nagrywana była przez cały ubiegły rok w rodzinnym mieście artysty, Belfaście oraz Londynie. Do współpracy zaproszonych zostało wielu młodych i twórczy muzyków, którzy przygotowali świeże, często zaskakujące aranżacje.
Van Morrison to jeden z najbardziej płodnych artystów i niezwykłych wykonawców naszych czasów. Otrzymał całe multum nagród i odznaczeń – począwszy od sześciu nagród Grammy, przez Brit Awards aż po wprowadzenie do Rock and Roll Hall of Fame. Rozpiętość jego muzycznych możliwości jest zadziwiająca o czym świadczą jego dotychczasowe kolaboracje – m.in. z John Lee Hookerem, Ray Charlesem, Lonnie Doneganem, Mose Allisonem czy Tomem Jonsem. Odkrywał blues, jazz, skiffle oraz country, z niebywałą łatwością sięgając do korzeni tych gatunków, a jego piosenki tworzą jeden z najbardziej czczonych katalogów w historii muzyki.
(mat. promocyjne Sony Music/asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Idina Menzel i Michael Bublé w świątecznym nastroju - posłuchaj

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2014 17:10
Utwór "Baby, It’s Cold Outside", pochodzący z nowej płyty Idiny Menzel, był Piosenką Dnia Jedynki w piątek 12 grudnia.
rozwiń zwiń