X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

MoMo "Od dzisiaj". Posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2015 17:24
Piosenki można było posłuchać na antenie Jedynki w piątek 13 marca w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Audio
MoMo
MoMoFoto: mat. promocyjne

Piątkowa Piosenka Dnia Jedynki pochodzi z debiutanckiej płyty zespołu znoszącej, podobnie jak on, nazwę "Momo".
MoMo to polska grupa muzyczna wykonująca charyzmatyczny elektro pop z elementami romantycznymi. Nazwa grupy nawiązuje do słowotwórczo-logopedycznych fascynacji wokalistki, która z wykształcenia jest między innym logopedą i lektorem.
Zespół powstał wiosną 2011 roku w Warszawie z inicjatywy wokalistki Anny Ołdak i producenta Michała Mareckiego. Pierwszy rok działalności muzycy poświęcili na komponowanie oraz pisanie i szukanie ciekawych tekstów. Na początku 2012 roku do składu dołączyli gitarzysta Jacek Perkowski, basista Jacek Szafaniec oraz perkusista Tomasz Waldowski.
Twórczość zespołu inspirowana jest muzyką lat 70. i 80. Nawiązuje do elementów elektro, country oraz współczesnej muzyki pop. Oparta jest na melodyjnych liniach wokalnych oraz wysmakowanej produkcji zrealizowanej w nowoczesny sposób.
Narzucające się określenie dla zespołu to "artystyczny-pop z elementami antykomercyjnymi". Teksty zostały napisane w języku polskim. Na płytę składa się 10 piosenek skomponowanych przez współzałożycieli. Teksty zostały napisane przez Annę Saraniecką (współpraca z Renatą Przemyk), Radosława Łukasiewicza (lider zespołu Pustki), Jana Piętkę, Igora Spolskiego, Annę Ołdak.
Muzycy biorący udział w projekcie:
- Anna Ołdak - wokalistka, kompozytorka. Ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu i 2 lata na wydziale piosenki w szkole muzycznej II stopnia na ul. Bednarskiej. Logopedka, pedagog, lektorka. Współpracowała z zespołem T.Love, Maciejem Cieślakiem, Janem Benedkiem, Sidneyem Polakiem.
- Michał Marecki - instrumentalista (instrumenty klawiszowe, akordeon, gitara, flet), kompozytor. Członek zespołu T.Love. Współpracował z Muńkiem w jego solowym projekcie, z Sidneyem Polakiem, Marcinem Rozynkiem, Fiolką Najdenowicz. Z Leszkiem Biolikiem brał udział w produkcjach takich artystów i zespołów jak Negatyw, The Car Is On Fire, Monika Brodka, Robert Gawliński.
-  Jacek Perkowski - gitarzysta, producent, kompozytor. Współpracował z Azyl p, de Mono, Kobranocką, T.Love, Kayah, Alą Boratyn.
- Jacek Szafraniec - gitara basowa. Współpracował z: T.Love, Muńkiem w jego solowym projekcie, z teatrem Buffo, ze Szwagremkolaską. Członek zespołu Benzyna.
-  Tomek Waldowski - perkusja, flety ludowe, śpiew, kompozytor. Członek zespołów: Klezmafour, R.U.T.A, Chłopcy kontra Basia. Współpracował jako sideman z Kapelą Ze Wsi Warszawa, Anią Dąbrowską, grupą Żywiołak oraz Roberto de Lira.
Powiedzieli o MoMo:
„Jest to niezwykle dojrzały i wyrafinowany materiał muzyczny, pozostając przy tym bardzo przebojowym. Świetne kompozycje połączone z bardzo dobrą produkcją muzyczną powodują iż płyta nabiera wartości wykraczającej znacznie ponad jeden sezon, co niestety ostatnio jest rzadkością. Mam wrażenie, iż jest to płyta, do której jeszcze za kilka lat będzie się chciało wracać."
Leszek Biolik (producent, kompozytor, muzyk, Republika, Wilki, Fiolka)
„Inteligentny, niegłupi, pogodny pop."
Muniek Staszczyk

mat. promocyjne Warner Music Poland/asz

Zobacz więcej na temat: MoMo Piosenka dnia Jedynki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wokalistka MoMo: o Michała będę z Muńkiem Staszczykiem ciągnąć zapałki

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2013 12:42
Anna Ołdak i Michał Marecki pojawili się w "Muzycznej Jedynce", by opowiedzieć o płycie "MoMo", premierowym krążku swojej formacji. Klawiszowiec T. Love przyznał, że trudno mu będzie pogodzić pracę w dwóch zespołach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Boogie Boys "Cool Breeze" - posłuchaj Piosenki Dnia Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2015 17:10
Boogie Boys to polski produkt eksportowy. Ich koncerty to połączenie mistrzowskiego popisu gry na dwóch fortepianach, kontrabasie i perkusji z porywającym show, które wciąga całą publiczność w szał tańca.
rozwiń zwiń