Monika Kuszyńska "In The Name Of Love" - posłuchaj

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2015 21:12
Piosenka dnia Jedynki jest zapowiedzią drugiego albumu artystki, którego premiera planowana jest na jesień 2015 roku.
Audio
  • Monika Kuszyńska "In The Name Of Love" (Piosenka Dnia Jedynki)
Monika Kuszyńska In The Name Of Love - posłuchaj
Foto: Materiały prasowe/Warner Music Poland

Słowa do piosenki napisała wokalistka, a autorem muzyki jest jej mąż, Kuba Raczyński. Monika Kuszyńska piosenką "In The Name Of Love" będzie reprezentować Polskę na jubileuszowym, 60. Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w Wiedniu pod hasłem "Building Bridges".
Telewizja Polska podjęła decyzję, iż w stolicy Austrii wystąpi Monika, bo jej piosenka niesie odpowiednie przesłanie, a sama artystka jest postacią nietuzinkową, umiejętnie łączącą popularność z ideą budowania mostu tolerancji.
- Poprzez swoją działalność artystyczną staram się promować ideę łączenia dwóch światów, które do niedawna zdawały się być niemożliwe do połączenia. Świata osób sprawnych i niepełnosprawnych. Most porozumienia między nimi z każdym rokiem się umacnia i wierzę, że pewnego dnia granice zostaną zatarte.
Tegoroczne hasło Eurowizji: "Building Bridges" idealnie wpisuje się w tę ideę. Było również inspiracją do napisania tekstu piosenki "In The Name Of Love". Bo w imię miłości możemy przełamywać wszelkie bariery - mówiła o piosence Monika Kuszyńska.
Monika Kuszyńska, wokalistka i autorka tekstów.
Debiutowała na polskiej scenie muzycznej w 2001 roku, jako solistka zespołu Varius Manx. Wspólnie nagrali cztery albumy.
Świetnie rozwijającą się karierę artystyczną wokalistki przerwał w maju 2006 roku tragiczny wypadek samochodowy, w wyniku, którego pozostaje częściowo sparaliżowana i do dziś porusza się na wózku. Nie poddała się jednak zwątpieniu i bezsilnej bierności. Po kilku latach skupionych jedynie na intensywnej rehabilitacji, wróciła do aktywnego życia, ale przede wszystkim powróciła do swojej pasji, jaką jest śpiewanie.
W 2012 roku ukazała się jej pierwsza solowa płyta o wymownym tytule "Ocalona". Od tego czasu artysta pozostaje aktywna, starając się łączyć sztukę z działalnością społeczną. W lutym 2013 roku Monika została odznaczona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisława Komorowskiego, Złotym Krzyżem Zasługi za działalność artystyczną i charytatywną na rzecz promowania sportu osób niepełnosprawnych.
Teledysk do scenariusza i w reżyserii Romana Przylipiaka zadebiutował na kanale Moniki Kuszyńskiej na YouTubie w poniedziałek, 9 marca 2015 roku. W nieco ponad 24 godziny filmik do pięknej, lirycznej piosenki "In The Name Of Love", mającej w sobie również trochę rockowego pazura, został obejrzany ponad 650 tysięcy razy.
Teledysk można sobie przypomnieć TUTAJ.
(mat. promocyjne warnermusic.pl/ag)

Czytaj także

Jeden uśmiech potrafi zmienić świat wokół

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2012 12:10
- To niby taka prosta czynność, a z jakim trudem przychodzi nam wstać rano i uśmiechnąć się, najpierw do siebie, a potem do ludzi, których spotykamy. A przecież jednym uśmiechem możemy zmienić cały nasz dzień – mówiła w Jedynce Ania Wyszkoni, ambasadorka akcji "Sekrety życia"
rozwiń zwiń

Czytaj także

Monika Kuszyńska "Zostań chwilo"

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2012 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki we wtorek w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Monika Kuszyńska będzie reprezentować Polskę na konkursie Eurowizji w Wiedniu

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2015 21:26
Była wokalistka Varius Manx zaśpiewa utwór "In The Name Of Love". Informację tę przekazano w poniedziałek w programie TVP1 "Świat się kręci", którego gościem była artystka.
rozwiń zwiń