Posłuchaj jak Brathanki grają "Mów Mi Tak"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2015 17:10
Piosenka Dnia Jedynki pochodzi z ostatniego albumu grupy Brathanki "moMtyle". To zdecydowanie najdojrzalsza, autorska propozycja grupy od czasów słynnej płyty "Ano!"
Audio
Fragment okładki płyty moMtyle
Fragment okładki płyty "moMtyle"Foto: mat.promocyjne

W grupie na dobre zadomowiła się już wokalistka Agnieszka Dyk-Florkowska, a zespół zaproponował nowe piosenki, które nawiązują do wcześniejszej twórczości zespołu poprzez charakterystyczne brzmienie instrumentów akustycznych, takich jak akordeon, flet, czy skrzypce w połączeniu z mocną, rockową sekcją rytmiczną.

Nie brakuje też melodyjek z folkowym zaśpiewem ubranych w ciekawą aranżację. Słuchacze Jedynki świetnie znają poprzednie single: Mamo, ja nie chcę za mąż czy Warto.

Na płycie moMtyle znajdziemy również ciekawe opracowanie pięknej ludowej melodii z rejonu Rumuni – Cyganie. Aby tradycji stało się zadość, do współpracy w nagraniach na płytę zespół zaprosił zaprzyjaźnionych kolegów muzyków: Sławka Bernego (instrumenty perkusyjne) i Leszka Szczerbę (klarnet).

Brathanki – to polski zespół muzyczny założony w 1998 roku przez Janusza Musa. Wykonuje muzykę będącą połączeniem folku, popu i rocka. W 2000 roku ukazała się debiutancka płyta Ano!, na której znalazły się takie przeboje jak Czerwone korale czy Gdzie ten który powie mi. Płyta czterokrotnie uzyskała status platynowej płyty, a zespół wyróżniono nominacjami do nagrody Fryderyk 2000 w kategoriach: Piosenka Roku, Grupa Roku, Fonograficzny Debiut Roku i Album Roku – muzyka tradycji i źródeł. Od tamtej pory nagrywają wciąż nowe płyty i stanowią jeden z najsilniejszych punktów na mapie polskiej muzyki folk-popowej.

mat.promocyjne, tj

Czytaj także

Na płycie "moMtyle" Brathanki odzyskali dawną radość grania

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 16:28
- Mamy nadzieję, że tę radość, która towarzyszyła nam w studiu, a teraz jest obecna na koncertach i w relacjach między nami, będzie słychać również na naszej płycie - mówiła w Jedynce Agnieszka Dyk, wokalistka zespołu Brathanki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Folkowo-ludowo. Brathanki w Nowym Mieście Lubawskim cz. 1

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 11:49
rozwiń zwiń