"Oszuści", czyli Krystyna Prońko w hip-hopowym repertuarze

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2015 10:25
Singiel "Oszuści" wyśpiewany przez Krystynę Prońko to zaproszenie do międzypokoleniowej podróży muzycznej.
Audio
  • Krystyna Prońko "Oszuści" (Piosenka Dnia Jedynki)
Krystyna Prońko
Krystyna ProńkoFoto: mat.promocyjne

Czy to możliwe, by Krystyna Prońko, Andrzej Dąbrowski czy Zbigniew Wodecki, z gracją i bez mrugnięcia okiem wyśpiewali hip-hopowe teksty takich artystów jak Tede czy Ten Typ Mes? Jak najbardziej!

Płyta grupy Albo Inaczej to sześcioro genialnych wokalistów śpiewających osiem kultowych rapowych tekstów. W oryginale utwór "Oszuści" - Piosenka Dnia Jedynki - pojawił się na krążku zespołu Flexxip (Ten Typ Mes i Emil Blef) w 2003 roku i jak twierdzą twórcy było to niejednoznaczne nawiązanie do słynnego szlagieru Danuty Rinn "Gdzie Ci Mężczyźni".

Nowa wersja to zatem "puszczenie muzycznego oczka" w stronę oryginału, a całość fantastycznie wykonała Krystyna Prońko.

Powstała piosenka przywodząca na myśl zadymione lokale czasów amerykańskiej prohibicji (czy bardziej lokalnie - polskie zadymione lokale dwudziestolecia międzywojennego) i postacie znane z kina noir.

mat. promocyjne, tj

Czytaj także

Krystyna Prońko: w moim domu nawet pies słucha radia

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2014 16:28
- W zasadzie radio ciągle w moim domu gra. Jak mnie nie ma, to zostawiam radio włączone psu - powiedziała piosenkarka w radiowej Jedynce. Prońko tłumaczyła też, że radio odegrało kluczową rolę w jej karierze i wiele mu zawdzięcza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krystyna Prońko i "Autobiografia", czyli wybory intuicyjne

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2015 08:30
- Nie mam szczególnych pomysłów na działanie. Wszystko, co robię, wynika z wydarzeń przeszłości i inspiruje mnie na przyszłość - wokalistka opowiedziała w Jedynce o swojej drodze i zaprezentowała zaskakujący utwór.
rozwiń zwiń