Hozier "Someone New" - posłuchaj piosenki

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2015 17:10
Środowa Piosenka dnia Jedynki to kolejna propozycja z debiutanckiego albumu młodego Irlandczyka, który swoimi emocjonalnymi piosenkami błyskawicznie zawojował fanów muzyki po obu stronach Oceanu.
Audio
Okładka płyty Hozier
Okładka płyty "Hozier"Foto: materiały promocyjne/Universal Music Polska

Jego "Sedated" i "Take Me to Church" szybko zaczęły przyciągać prawdziwe tłumy na koncerty. Na pewno wiele też pomógł głośny już teledysk do "Take Me to Church" oraz cover piosenki wykonany przez inną, będącą u szczytu popularności debiutantkę - Kieszę.

Wśród swoich fascynacji Hozier wymienia same wokalistki - Ninę Simone, Ellę Fitzgerald, St.Vincent, Feist i Lisę Hannigan.

Nic dziwnego zatem, że na jego debiutanckiej płycie zatytułowanej po prostu "Hozier" pojawia się podobna wrażliwość i brzmienie będące wypadkową folku, bluesa i soulu.

materiały promocyjne/Universal Music/pg

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Piosenka dnia Jedynki

Czytaj także

Marina & The Diamonds "Froot" - posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2015 17:10
Piątkowa Piosenka dnia Jedynki promuje nową, trzecią już płytę słynnej Mariny. "Froot" to tytułowe nagranie z nowego albumu, który jak mówi artystka jest swego rodzaju zmianą stylistyczną w stosunku do poprzednich dokonań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Oszuści", czyli Krystyna Prońko w hip-hopowym repertuarze

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2015 10:25
Singiel "Oszuści" wyśpiewany przez Krystynę Prońko to zaproszenie do międzypokoleniowej podróży muzycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Madonna powraca. Posłuchaj "Ghosttown"!

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2015 17:10
Wtorkowa Piosenka dnia Jedynki pochodzi z nowego albumu Madonny zatytułowanego "Rebel Heart". Po trzech latach wokalistka, autorka tekstów i producentka powraca z nowymi piosenkami.
rozwiń zwiń