Stanisław Soyka i Roger Berg Big Band grają "Let The Good Times Roll"

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2015 20:09
Piosenka dnia Jedynki pochodzi z najnowszego albumu wybitnego polskiego wokalisty jazzowego oraz szwedzko-duńskiej orkiestry big bandowej.
Audio
  • Stanisław Soyka "Let The Good Times Roll" (Piosenka dnia Jedynki)
Fragment okładki albumu Soyka Stanisław  Roger Berg Big Band Swing Revisited
Fragment okładki albumu Soyka Stanisław & Roger Berg Big Band "Swing Revisited"Foto: mat. promocyjne

Współpraca muzyków rozpoczęła się od spontanicznego jam session w trakcie warszawskiego koncertu big bandu. "Po prostu wymiękłem, z jaką czułością grali tę muzykę" - wspomina Stanisław Soyka – "oczywiście nie wytrzymałem i wskoczyłem na chyba trzy numery. Było po prostu wspaniale".
Płyta to amerykański swing w brawurowym wykonaniu. Artyści odświeżają standardy między innymi Duke’a Ellingtona czy Raya Charlesa.
Album, który powstał z tego wyjątkowego połączenia energii, jest powrotem do złotych lat swingu. Zrealizowany w studiach nagraniowych w szwedzkim Malmö i w Warszawie nie jest jednak kolejną propozycją siłowego unowocześniania klasyki amerykańskiej piosenki lat 40.  
"Swing Revisited" nagrany został według najlepszych, wzorów i z poszanowaniem tradycji swingowych tak, by oddać kunszt twórców tamtych czasów, bo jak podkreślają artyści, nie da się ulepszyć muzyki Duke'a Elllingtona, trzeba ją po swojemu przeżyć.
"Swing Revisited" to dowód na to, że w 2015 roku swing w dalszym ciągu brzmi świetnie i znakomicie znosi próbę czasu. Wyjątkowe melodie klasyków, dzięki perfekcyjnemu wykonaniu Stanisława Soyki i Roger Berg Big Band, otrzymują swoją drugą młodość.
"Swing Revisited" to płyta także dla tych, którzy na co dzień swingu nie słuchają.  
mat. promocyjne Universal Music/asz

Czytaj także

Strug i Soyka. Połączyła ich poezja Bolesława Leśmiana

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 17:11
- Ta płyta jest dziełem Adama Struga. To on przyszedł do mnie z pomysłem na nią - ujawnił w "Muzycznej Jedynce" Stanisław Soyka, który razem z tym pieśniarzem nagrał album "Strug. Leśmian. Soyka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pieśni Nasercowe - zobacz koncert nie tylko dla zakochanych

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2015 15:00
Miłosne przeboje Czesława Niemena, Marka Grechuty, Skaldów w niezwykłych aranżacjach zabrzmiały w Radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Soyka: ta piosenka powstała w chwili zwątpienia i upadku

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2015 14:41
- "Cud niepamięci" jest o tym, że jeśli komuś chce się żyć, to z pomocą Boga lub bliźnich zawsze może się pozbierać. Nigdy bowiem nie jest tak, żeby nie mogło być lepiej - mówi artysta.
rozwiń zwiń