Weronika Korthals "Moknę"

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 17:10
To kolejny singiel promujący zapowiadany na jesień, trzeci album artystki dobrze już znanej jedynkowym słuchaczom.
Audio
Weronika Korthals
Weronika KorthalsFoto: materiały promocyjne/www.weronikakorthals.pl

Poprzednim utworem zapowiadającym nadchodzącą płytę Weroniki był utwór "Do dna" nagrany wspólnie z Grzegorzem Skawińskim.

Okazuje się, że o samotności, smutku i tęsknocie można śpiewać z energią i niesłabnącą pasją.

- Choć nie czuję się w tej chwili samotna i mam to szczęście, że moi najbliżsi są jednocześnie moimi współpracownikami, to wiem, czym jest samotność i z całym zaangażowaniem chciałam oddać emocje towarzyszące temu uczuciu w utworze "Moknę" – mówi Weronika Korthals.

Oprócz Weroniki Korthals, za produkcję utworu odpowiedzialni są: Łukasz Tartas (słowa), Mirosław Hałenda (aranżacja, instrumenty klawiszowe), Szymon Damięcki (gitary) oraz chór w składzie: Aleksandra Hinc, Anna Stodolna, Klaudia Szmidt, Szymon Damięcki i Łukasz Jung.

"Moknę" nagrano w North Studio Tadeusz Korthals za mix i mastering odpowiedzialny jest Jarosław Baran.

***

Weronika Korthals to wokalistka, kompozytorka i producentka muzyczna. Związana ze sceną od najmłodszych lat. Autorka sukcesów zespołu Ha-Dwa-O!. Ma na koncie dwie płyty solowe inspirowane folklorem kaszubskim. Artystka ma za sobą liczne sukcesy, m.in.: dwa zwycięstwa w Szansie Na Sukces, występy na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i na Krajowym Finale Konkursu Piosenki "Eurowizja", udział w programie Bitwa Na Głosy, szereg zwycięstw w festiwalach muzycznych i poetyckich w całym kraju. Twórczość Weroniki Korthals prezentowana była i jest w najważniejszych stacjach radiowych w Polsce oraz w programach największych ogólnopolskich stacji telewizyjnych.

materiały promocyjne/www.weronikakorthals.pl/pg

Zobacz więcej na temat: Piosenka dnia Jedynki

Czytaj także

Adam Strug "Mysz" - posłuchaj piosenki

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2015 22:12
Płyta pt. "Mysz" to połączenie liryki, minimalizmu i miejskiego folku. Tematem piosenek są antynomie ludzkiego losu: życie i śmierć, miłość i rozczarowanie, codzienność i kluczowe momenty życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Taraka "Yabi Dabi". Posłuchaj

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2015 18:51
Zespół Taraka jest doskonale znany słuchaczom radiowej Jedynki – takie piosenki jak "Podaj Rękę Ukrainie" czy "Do Tańca i Do Różańca" cieszyły się państwa sympatią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stashka i jej "Ocean myśli" - posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 07:55
"Ocean myśli" to tytuł najnowszej piosenki Katarzyny Stasiak, znanej publiczności jako Stashka. Wokalistka prezentuje swoją kolejną muzyczną twarz, sama zresztą podkreśla, że jej repertuar jest bardzo zróżnicowany.
rozwiń zwiń