X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Katarzyna Cerekwicka, Jerzy Połomski, Albert Harris, Mieczysław Fogg "Piosenka o mojej Warszawie"

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2015 08:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki we wtorek 1 września w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Lecie z Radiem" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Audio
Mieczysław Fogg
Mieczysław FoggFoto: Narodowe Archiwum Cyfrowe

Dzisiejsza Piosenka dnia Jedynki, to najbardziej warszawska z warszawskich piosenek. W dniu tak szczególnym, przypominamy utwór, który wzruszał, dodawał otuchy i wywoływał niezwykłe poczucie wspólnoty, jeszcze przed wyzwoleniem, ale także w pierwszych chwilach po wojnie.

Mieczysław Fogg wspominał, że otrzymał tę pieśń od Alberta Harrisa 16 stycznia 1945 w studiu Polskiego Radia w Lublinie. Fogg przyznawał, że nigdy wcześniej, ani nigdy potem, nie miał w repertuarze utworu tak wzruszającego. Warto dodać, że Harris oddał Foggowi utwór na wyłączność.

Kiedy w marcu 1945 roku Mieczysław Fogg otwierał słynną Cafe Fogg przy Marszałkowskiej 119, właśnie "Piosenką o mojej Warszawie" zainaugurował działalność lokalu.

Utwór – co zrozumiałe – doczekał się przez lata wielu wspaniałych wykonań. W Jedynce usłyszymy wersje: Jerzego Połomskiego, Kasi Cerekwickiej, Alberta Harrisa i Mieczysława Fogga.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Fogg: Makabudna idealnie wpisała się w klimat Festiwalu Piosenki Retro

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2014 14:23
- Sięgnęła do starego repertuaru, który kultywujemy - powiedział w radiowej Jedynce Michał Fogg. Z rąk prawnuka Mieczysława Fogga zespół otrzymał Złoty Liść Retro 2013 przyznany podczas X Festiwalu Piosenki Retro imienia sławnego piosenkarza.
rozwiń zwiń