X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krystyna Prońko "Psalm stojących w kolejce"

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2015 07:00
Piosenki można było posłuchać na antenie Jedynki w poniedziałek 5 października w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Krystyna Prońko
Krystyna ProńkoFoto: PAP/Andrzej Hrechorowicz

Piosenka dnia Jedynki to jeden z bardziej znanych utworów z repertuaru Krystyny Prońko. Powstał w 1980 roku jako materiał muzyczny do musicalu „Kolęda nocka” w reżyserii Krzysztofa Bukowskiego.

Krzysiek miał pomysł na przedstawienie – opowiada kompozytor utworu - Wojciech Trzciński. Znaliśmy się z Bryllem, udaliśmy się więc do niego i mówimy, że trzeba napisać musical o Polsce, o Polakach, że interesuje nas opowieść o losie narodu. I czy się zgodzi, że my z fragmentów jego dramatów, wierszy ułożymy rodzaj puzzli. No i że jeśli coś ma w "szufladzie", to niech pokaże. Nie bardzo chciał tę "szufladę" otwierać, ale tu wkroczyła do akcji Małgosia, żona Ernesta. Dzięki jej interwencji trafiło w nasze ręce osiem linijek tekstu zaczynającego się od słów, "za czym kolejka ta stoi". Zrąb późniejszego „Psalmu stojących w kolejce”.

13 października o godzinie 19:00 w studiu im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się benefis Ernesta Brylla. Wystąpią, m.in. Halina Frąckowiak, Elżbieta Wojnowska, Emilian Kamiński, Grzegorz Daukszewicz i Marcin Styczeń z zespołem.

A sam poeta zaprosi na tę piękną uroczystość podczas wizyty w czwartkowej (8.10) "Muzycznej Jedynce".

mat.promocyjne/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Oszuści", czyli Krystyna Prońko w hip-hopowym repertuarze

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2015 10:25
Singiel "Oszuści" wyśpiewany przez Krystynę Prońko to zaproszenie do międzypokoleniowej podróży muzycznej.
rozwiń zwiń