Andrzej Piaseczny "Zanim zrozumiesz"

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 08:10
Piosenki można posłuchać na antenie Jedynki we wtorek 14 października w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Koncert Andrzeja Piasecznego w Stalowej Woli podczas trasy Lato z Radiem
Koncert Andrzeja Piasecznego w Stalowej Woli podczas trasy Lato z Radiem Foto: Jacek Kołtuniak\Polskie Radio

Piosenka dnia Jedynki, to jeden z tych utworów, bez których nie wyobrażamy sobie muzycznych lat 90-tych. Eteryczna ballada Varius Manx, skomponowana przez Roberta Jansona do słów Anity Lipnickiej, święciła triumfy na listach przebojów i została w sercach słuchaczy do dziś.

A dziś sięgnął po nią Andrzej Piaseczny, który przygotowując swoją ostatnią płytę "Kalejdoskop" – umieścił na niej zestaw swoich ulubionych polskich piosenek. - Jest to płyta która powstała z zazdrości, bo są to piosenki, które zawsze chciałem zaśpiewać, ale wcześniej zrobił to ktoś inny – mówi sam Piaseczny.

To utwory z lat 90-tych, zaaranżowane w ciekawy sposób przez młodego, niezwykle utalentowanego aranżera Roberta Lewandowskiego. Płyta została nagrana z towarzyszeniem z 50-osobowej orkiestry Metropole Orkest, która towarzyszyła wielu znakomitym wykonawcom, zarówno ze świata jazzu (Ella Fitzgerald, Gregory Porter, Diana Krall), czy popu (Chaka Khan, Bono i wielu innych).

"Zanim Zrozumiesz", dzisiejsza piosenka dnia Jedynki jest kolejnym singlem promującym płytę "Kalejdoskop".

mat.promocyjne, tj

Czytaj także

Robert Janson: na ogół to ja narzucam muzykę autorom tekstów

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2014 16:39
- Tak właśnie powstała piosenka "Ruchome piaski". Andrzej Ignatowski napisał przepiękny tekst, ale punktem wyjścia był film "Nocne graffiti". Najpierw go obejrzałem, a później napisałem muzykę - mówił w radiowej Jedynce kompozytor, gitarzysta i lider zespołu Varius Manx.
rozwiń zwiń