Andrzej Piaseczny "Zanim zrozumiesz"

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 08:10
Piosenki można posłuchać na antenie Jedynki we wtorek 14 października w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Koncert Andrzeja Piasecznego w Stalowej Woli podczas trasy Lato z Radiem
Koncert Andrzeja Piasecznego w Stalowej Woli podczas trasy Lato z Radiem Foto: Jacek Kołtuniak\Polskie Radio

Piosenka dnia Jedynki, to jeden z tych utworów, bez których nie wyobrażamy sobie muzycznych lat 90-tych. Eteryczna ballada Varius Manx, skomponowana przez Roberta Jansona do słów Anity Lipnickiej, święciła triumfy na listach przebojów i została w sercach słuchaczy do dziś.

A dziś sięgnął po nią Andrzej Piaseczny, który przygotowując swoją ostatnią płytę "Kalejdoskop" – umieścił na niej zestaw swoich ulubionych polskich piosenek. - Jest to płyta która powstała z zazdrości, bo są to piosenki, które zawsze chciałem zaśpiewać, ale wcześniej zrobił to ktoś inny – mówi sam Piaseczny.

To utwory z lat 90-tych, zaaranżowane w ciekawy sposób przez młodego, niezwykle utalentowanego aranżera Roberta Lewandowskiego. Płyta została nagrana z towarzyszeniem z 50-osobowej orkiestry Metropole Orkest, która towarzyszyła wielu znakomitym wykonawcom, zarówno ze świata jazzu (Ella Fitzgerald, Gregory Porter, Diana Krall), czy popu (Chaka Khan, Bono i wielu innych).

"Zanim Zrozumiesz", dzisiejsza piosenka dnia Jedynki jest kolejnym singlem promującym płytę "Kalejdoskop".

mat.promocyjne, tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Robert Janson: na ogół to ja narzucam muzykę autorom tekstów

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2014 16:39
- Tak właśnie powstała piosenka "Ruchome piaski". Andrzej Ignatowski napisał przepiękny tekst, ale punktem wyjścia był film "Nocne graffiti". Najpierw go obejrzałem, a później napisałem muzykę - mówił w radiowej Jedynce kompozytor, gitarzysta i lider zespołu Varius Manx.
rozwiń zwiń