Lora Szafran "Tylko Kocham"

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2015 08:24
Dzisiejsza Piosenka Dnia Jedynki to utwór zaśpiewany przez Lorę Szafran - Mazurek a-moll op.17 nr 4 z projektu "Tylko Chopin" (1994). Tekst napisała Justyna Holm, a muzykę na płycie zaaranżował Bernard Maseli.
Lora Szafran
Lora SzafranFoto: J. Konecki/PR

Trwają finały XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.
Wszystkie przesłuchania Konkursu Chopinowskiego transmituje i komentuje radiowa Dwójka. Oprócz tego Polskie Radio z okazji Konkursu Chopinowskiego uruchomiło nowe cyfrowe Radio Chopin, a w Pierwszym Programie Polskiego Radia po 14.30 występy konkursowiczów relacjonuje Adam Rozlach.

W "Muzycznej Jedynce" o komentarz do Konkursu poprosiliśmy znakomitych, polskich pianistów. Dziś odwiedzi nas wyśmienity muzyk jazzowy, kompozytor, producent - Krzysztof Herdzin, który podzieli się ze słuchaczami radiowej Jedynki swoimi konkursowymi wrażeniami.

A codziennie, do końca tego tygodnia Piosenki dnia Jedynki - kompozycje Fryderyka Chopina zaśpiewane przez świetnych polskich wokalistów - będą muzycznym tłem tegorocznych, fortepianowych potyczek.



(źródło: Polskie Radio/ag)

Czytaj także

Lora Szafran: Seweryn Krajewski jest wyczulony na tym punkcie

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2015 17:00
- Jak każdy prawdziwy kompozytor chce, by było słychać, że dana melodia to jego dzieło. W związku z tym nie lubi, gdy się przy nich majstruje - mówi wokalistka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lora Szafran wyśpiewała złote myśli kobiet

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2015 16:49
- Wolałabym, by mnie Mickiewicz chciał całować, niż by mnie chciał słuchać - śpiewa Lora Szafran na płycie "Złote myśli kobiet", projekcie Małgorzaty Maliszczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hołd złożony poezji na płycie "Złote myśli kobiety"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 01:55
- Piosenki z albumu "Złote myśli kobiety" są nowoczesne, z dużą dozą jazzu, popu i rocka. Pomimo tego, że korzystamy z poezji, nie jest to poezja śpiewana, tylko tekst śpiewany - mówi Agnieszka Maliszczak, piosenkarka.
rozwiń zwiń