GypsyFingers "My heart out"

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2015 08:30
Piosenki można posłuchać na antenie Jedynki w czwartek 5 listopada w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
GypsyFingers
GypsyFingersFoto: materiały promocyjne/Sally Low

"My Heart Out" to najnowszy przebój zespołu GypsyFingers. Opowiada o wolności, o tym, że czasami trzeba pozbyć się ograniczeń i iść zwyczajnie pod prąd, aby być niezależnym, być po prostu sobą.

Utwór ma swoją premierę właśnie w Polsce i promuje objętą Jedynkowym patronatem trasę koncertową "Wake up. Be yourself!", która rozpoczyna się 14 listopada, potrwa do 3 grudnia i obejmie 19 polskich miast.

Zespół wybrał Polskę na pierwsze, europejskie tournee z bardzo prostej przyczyny. Rok temu zagrali jako support przed występem James’a Blunt’a w Warszawie… i zakochali się w polskiej publiczności, która przyjęła ich nadzwyczaj ciepło. Mają też licznych przyjaciół – Polaków, a przez to naturalnie czują wielką sympatię do wszystkiego, co polskie.

Już od czwartku (5.11) w "Muzycznej Jedynce" mogą Państwo zdobyć zaproszenia na koncerty zespołu, a także bliżej poznać Victorię Coghlan oraz Luke’a Oldfield’a, którzy tuż po 14.15 sami zapowiedzą naszą Piosenkę dnia.

***

GypsyFingers to brytyjski duet, który założyli Victoria Coghlan oraz Luke Oldfield. Ci niezwykle sympatyczni i skromni artyści zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym są dla siebie "idealnie dobranymi połówkami".

Luke Oldfield jest nie tylko utalentowanym gitarzystą, multiinstrumentalistą i kompozytorem, ale również znakomitym producentem muzycznym.

Victoria Coghlan ma wykształcenie muzyczne, gra na fortepianie i na gitarze, a także pisze większość tekstów GypsyFingers, będąc jednocześnie "dobrym duszkiem" zespołu, zasilając go swoim ciepłem i tworząc zeń zjawisko przyjazne dla serca.

Wspólne kompozycje Victorii i Luke’a, określane przez samych muzyków jako "romantyczny, nowoczesny folk-pop", opowiadają o codziennych biegunach życia: o radościach i problemach, wzlotach i upadkach, miłości i nienawiści.

Dlatego w ich twórczości przeplatają się zarówno nostalgiczne, "wyrywające serce" ballady, jak i utwory pełne energii i literackiej swobody.

Muzyka GypsyFingers jest świeża, niepowtarzalna, a przede wszystkim swoista w nastrojowości i przestrzennej, hipnotycznej i perfekcyjnie skomponowanej strukturze. Dzięki temu, debiutancki album "Circus Life" zdobył mnóstwo doskonałych recenzji w brytyjskiej prasie muzycznej.  

***

materiały promocyjne/GypsyFingers Music/pg

Zobacz więcej na temat: Piosenka dnia Jedynki

Czytaj także

Jacek Kuderski "Profil w nocnym barze"

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2015 01:00
Piosenki można posłuchać na antenie Jedynki w poniedziałek 2 listopada w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Margaret i Matt Dusk "Just The Two Of Us"

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2015 08:10
Piosenki można było posłuchać na antenie Jedynki we wtorek 3 listopada w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jana Benedek i Ania Tacikowska "Szybka miłość"

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2015 08:10
Piosenki można posłuchać na antenie Jedynki w środę 4 listopada w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń